Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Zwiększony zakres prac na Rakowie

Miasto zwiększyło zakres prac na stadionie Rakowa w ramach pierwszego etapu przebudowy. Oprócz trwającej wymiany nawierzchni parkingów przy głównym wejściu, do końca listopada stadion zyska „opaskę” ze specjalnych siatek typu mesh.

Trwają jeszcze ostatnie roboty (konstrukcja wieży z obiektami modułowymi, kabiny komentatorskie, drogi, chodniki, ogrodzenia) objęte I etapem przebudowy MSP Raków wraz z pracami dodatkowymi, zleconymi m.in. na wniosek PZPN i policji.
Kolejnym rozszerzeniem I etapu jest realizowana obecnie wymiana nawierzchni parkingów w pobliżu głównego wejścia na stadion oraz planowany w drugiej połowie listopada montaż siatek typu mesh z nadrukiem, osłaniających trybuny i ogrodzenie zewnętrzne stadionu Rakowa. Taka „opaska” ma podnieść bezpieczeństwo i estetykę obiektu. W związku z tym podpisany został aneks z wykonawcą na 440 tys. zł, a zakończenie wszystkich prac zostało przesunięte na koniec listopada obecnego roku.

Przypomnijmy, że uzgodniony z klubem RKS Raków i złożony w maju tego roku wniosek miasta o dofinansowanie drugiego etapu przebudowy i rozbudowy Centrum Piłki Nożnej został wpisany do wieloletniego planu ministerialnego programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu.

Do 22 kwietnia przyszłego roku Częstochowa musi złożyć komplet dokumentów (w tym m.in. harmonogram rzeczowo-finansowy zadania i poświadczenie zabezpieczenia wkładu finansowego do przedsięwzięcia), aby uzyskać wpisanie inwestycji do ministerialnego planu rocznego na rok 2022. Planowana na lata 2022-23 inwestycja ma poprawić jakość zaplecza przebudowanego stadionu, w tym możliwości treningowo-regeneracyjne. Prace obejmą m.in. wykonanie podgrzewanych boisk treningowych z zapleczem i wyposażeniem, dobudowanie kondygnacji do parterowego obiektu klubu, podniesienie standardu budynków szkoleniowych oraz stworzenie centrum odnowy biologicznej.
Zadanie ma kosztować 15 mln zł – miasto zamierza zabezpieczyć na nie ponad 6,5 mln zł i uzyskać z Ministerstwa Sportu dofinansowanie w wysokości blisko 8,5 mln zł.
Prace w ramach II etapu miałyby ruszyć w przyszłym roku, nie wpływając oczywiście na możliwość rozgrywania przez Raków spotkań na płycie głównej stadionu.

Dodaj komentarz

*

code