Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

ZF produkuje zaawansowane kamery

W ZF w Częstochowie rozpoczęła się produkcja zaawansowanych kamer samochodowych. Pracę znalazło tam około stu osób. Liczba zatrudnionych ma wzrastać.

Zakład Elektroniki jest pierwszym projektem typu „Greenfield” (czyli budowy od zera) w Częstochowie zrealizowanym przez firmę ZF w Europie Wschodniej. Produkowane są w nim najbardziej zaawansowane podzespoły elektroniczne do samochodów, wspierające bezpieczeństwo kierowców i pasażerów, w tym kamery S-Cam 4.8. które jako jedne z pierwszych na rynku oferują 100-stopniowe poziome pole widzenia. Tego typu technologia pozwala rozwijać systemy wspomagania jazdy, takie jak hamowanie awaryjne (AEB) czy utrzymanie pasa ruchu (LKA – Lane Keeping Assistant).

Kamery produkowane w częstochowskim zakładzie ZF są ponadto wykorzystywane przez wiodących producentów samochodów w bardziej zaawansowanych, półautomatycznych funkcjach, takich jak wspomaganie jazdy na autostradzie czy asystent jazdy w korku. Innowacyjna kamera S-Cam4.8 została niedawno wprowadzona do produkcji w fabrykach ZF w Marshall w Stanach Zjednoczonych oraz w Anting w Chinach. Firma ZF jest numerem jeden wśród dostawców zaawansowanych technologicznie kamer samochodowych skierowanych do przodu dla kilkunastu największych producentów samochodów. – Fundamentem dla powstania zakładu była działalność Centrum Inżynieryjnego Elektroniki ZF w Częstochowie. Po dwóch latach od rozpoczęcia budowy możemy pochwalić się nowoczesnym zakładem, w którym produkujemy komponenty dla mobilności nowej generacji”– podkreśla Krzysztof Gablankowski, Dyrektor Zakładu Elektroniki ZF w Częstochowie. – Dużym wsparciem przy realizacji inwestycji było zaangażowanie władz miasta Częstochowy oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Budowa kolejnego, trzeciego zakładu produkcyjnego ZF w Częstochowie dowodzi nieustannego zaangażowania firmy i chęci inwestowania w tym regionie – dodaje.

Firma ZF stawia sobie za cel dalszy rozwój zakładu oraz wzrost zatrudnienia. – Zależy nam, aby nasz zakład stał się miejscem pracy z wyboru w regionie – zarówno ze względu na świetne warunki pracy, jak i na zaawansowane technologie, nad którymi tu pracujemy – mówi Artur Kluba, Dyrektor HR w Zakładzie Elektroniki ZF w Częstochowie. – Wysoki poziom automatyzacji produkcji sprawia, że poszukujemy osób, które potrafią się szybko uczyć i adaptować do nowych zadań. Znajomość procesów produkcji elektroniki jest wśród kandydatów bardzo pożądana, jednak osobom, które chcą się rozwijać lub poznać ten obszar od początku, oferujemy szereg profesjonalnych szkoleń – podsumowuje. (red.)

Dodaj komentarz

*

code