Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Zespół „Śląsk” pojedzie na Expo 2020

Zespół „Śląsk” został ambasadorem województwa śląskiego podczas Expo 2020

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” otrzymał tytuł Ambasadora Województwa Śląskiego na Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju. Zaproszenie do reprezentowania regionu wystosował Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Udział województwa w tym wydarzeniu został zaplanowany na okres między 27 stycznia a 2 lutego 2022 roku. Kilka dni temu w siedzibie „Śląska” odbyła się konferencja prasowa na temat ogólnych założeń obecności regionu na wystawie.
Podczas konferencji przedstawiono koncepcję udziału Polski i regionu w Dubaju. Marszałek Jakub Chełstowski, wspólnie z komisarzem generalnym sekcji polskiej Expo 2020 Adrianem Malinowskim, wicemarszałkiem Wojciechem Kałużą oraz prezesem Zarządu Funduszu Górnośląskiego Krystianem Stępniem, zaprezentowali wizję obecności regionu na tym ważnym wydarzeniu.
Przedstawiono także ambasadorów regionu, wśród których znalazł się Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, reprezentowany przez dyrektora Zbigniewa Cierniaka, a także prezes Fundacji Koronki Koniakowskie Lucyna Ligocka-Kohut, rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Ryszard Koziołek reprezentujący Śląski Festiwal Nauki oraz prezes Zarządu Śląskiego Klastra Lotniczego Krzysztof Krystowski.
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” wzbogacił wydarzenie, śpiewając dla uczestników konferencji dwa sztandarowe utwory: „Karolinkę” i „Szła dzieweczka”.
– Województwo śląskie będzie reprezentowane na Expo 2020 między 27 stycznia a 2 lutego przyszłego roku, w ramach tygodnia regionalnego. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” wraz z pozostałymi ambasadorami został zaproszony do współtworzenia opowieści o województwie jako regionie dynamicznie rozwijającym się na płaszczyźnie gospodarczej, naukowej, kulturalnej i społecznej, z jednoczesnym poszanowaniem swojej bogatej tradycji. Jako ambasador regionalny „Śląsk” zyskuje także szansę na promowanie obecności Polski na wystawie, co jeszcze bardziej wzmocni promocyjnie województwo śląskie – wyjaśnia Agnieszka Kukuła, rzeczniczka zespołu. Wystawa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pierwotnie została zaplanowana na okres od 20 października 2020 do 10 kwietnia 2021, ale z powodu pandemii koronowirusa przesunięto ją o blisko rok. Za udział Polski w wydarzeniu odpowiedzialna jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Instytucją nadzorującą projekt jest Ministerstwa Rozwoju.

Dodaj komentarz

*

code