Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Zarząd firmy HARTMANN z wizytą w Libidzy

BIZNES. Na rzecz dobrej współpracy i rozwoju gospodarczego

Już kilkakrotnie informowaliśmy o budowie nowego, bardzo nowoczesnego zakładu produkcyjnego wyrobów do leczenia ran przez producenta artykułów medycznych i pielęgnacyjnych HARTMANN w Libidzy. Dzięki tej inwestycji Polska stanie się dla firmy HARTMANN jednym z najważniejszych na świecie miejsc wytwarzania takich produktów. Firma stworzy również 160 nowych miejsc pracy w regionie. Budowa fabryki została już zakończona, a pierwsza linia produkcyjna jest właśnie instalowana.
Tutaj możesz zobaczyć najważniejsze etapy budowy zakładu:

Przewodnicząca Zarządu GRUPY HARTMANN Britta Fuenfstueck i François Georgelin, Członek Zarządu odpowiedzialny za segment „Leczenie Ran” , odwiedzili Libidzę, aby osobiście przekonać się o postępach w budowie i porozmawiać m.in. o dobrej współpracy i strategicznym rozwoju gospodarczym z przedstawicielami regionu. Oprócz spotkań z przedstawicielami Górnośląskiego Akceleratora Przedsiębiorczości Rynkowej oraz klastra MedSilesia, w programie wizyty znalazło się spotkanie z przedstawicielami władz lokalnych – Starostą powiatu kłobuckiego – Henrykiem Kiepurą, Burmistrzem miasta Kłobuck – Jerzym Zakrzewskim, Bartłomiejem Sabatem – Wiceprezydentem Częstochowy oraz Anną Tymoszenko z Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Częstochowy. Zwiedzano również nowy zakład.
Przede wszystkim dobra współpraca
Podczas spotkania na terenie fabryki Burmistrz Kłobucka, Starosta powiatu kłobuckiego, Wiceprezydent Częstochowy jednogłośnie podkreślili, że bardzo cieszą się z lokalizacji takiego zakładu w regionie, gdyż przyniesie on wyraźne korzyści dla lokalnej społeczności – w tym młodzieży uczącej się obecnie w średnich i wyższych szkołach technicznych – oraz dla jej rozwoju gospodarczego. Szczególnie ważnym z punktu widzenia przedstawicieli władz lokalnych jest to, że firma HARTMANN jest dużym i stabilnym pracodawcą, dzięki czemu lokalna społeczność będzie miała atrakcyjne miejsca pracy. HARTMANN przede wszystkim stawia przy tym na długotrwałe relacje ze swoimi pracownikami.
– Nasz region był wcześniej kojarzony z innymi branżami gospodarki. Zakład HARTMANN jest pierwszym, który w tym miejscu rozpocznie produkcję dla branży medycznej. Stwarza to nowe możliwości rozwoju dla młodych ludzi, którzy obecnie uczą się na uczelniach takich jak Politechnika Częstochowska oraz w szkołach średnich o kierunku technicznym związanym z tą branżą – mówił Bartłomiej Sabat, Wiceprezydent Częstochowy.
Satysfakcji z budowy fabryki w gminie Kłobuck, nie krył sam jej Burmistrz, Jerzy Zakrzewski.
– Bardzo się cieszę, że postawili państwo na naszą gminę. Jako były przedsiębiorca zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby kontynuować tak udaną współpracę – powiedział Burmistrz, który pogratulował Zarządowi firmy HARTMANN imponującej fabryki i zaawansowanych technologii, które będą w niej wykorzystywane. Również Britta Fünfstück jest zadowolona z bliskiej i dobrej współpracy z władzami lokalnymi. Jak wyjaśniła Przewodnicząca Zarządu, dzięki nowej, nowoczesnej fabryce w Libidzy HARTMANN stworzy około 160 miejsc pracy.
– HARTMANN cieszy się, że jest tutaj. Od samego początku była to bardzo konstruktywna i pełna uznania wymiana zdań z lokalnymi władzami. Jestem przekonana, że w przyszłości będzie to nadal owocna i obustronnie korzystna współpraca, dająca możliwości rozwoju i satysfakcji w regionie – podkreśliła Przewodnicząca Zarządu.
HARTMANN – innowacje, technologie, rozwój
Warto podkreślić, że w nowej fabryce Hartmann wykorzystywana będzie jedna z najbardziej innowacyjnych na świecie linii produkcyjnych do wytwarzania produktów do leczenia ran. Nowa linia produkująca Cosmopor®, którą oglądali przedstawiciele lokalnych władz, jest znacznie szybsza od obecnie istniejących. Pomoże to zwiększyć moce produkcyjne, aby sprostać stale rosnącemu zapotrzebowaniu na zaawansowane technologicznie produkty z serii Cosmopor® – opatrunki pooperacyjne – zaznaczyła Britta Fuenfstueck.
Kolejnym przykładem innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie leczenia ran jest HydroClean advance, innowacyjny opatrunek przyspieszający gojenie się ran. W ciągu ostatnich dziesięciu lat, dzięki postępowej pracy zespołu rozwojowego firmy, opatrunki na rany ewoluowały od prostych produktów opatrunkowych i chłonnych do rozwiązań terapeutycznych, które aktywnie wspierają gojenie się ran. To jest prawdziwa innowacja o randze światowej.
– Dzięki naszym rozwiązaniom ta sama liczba specjalistów może wykonywać więcej operacji i zabiegów bez obniżania standardów klinicznych – podkreślał również podczas zwiedzania fabryki François Georgelin, Członek Zarządu odpowiedzialny za segment „Leczenie Ran”.
Postawili na nasz region
Przypomnijmy. W 2021 roku firma HARTMANN zdecydowała się na dalszy wzrost skali swojej dotychczasowej działalności w Polsce i budowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Libidzy, pomiędzy Kłobuckiem a Częstochową. Grupa HARTMANN, założona w Niemczech w 1818 roku, jest dziś jednym z czołowych europejskich dostawców rozwiązań systemowych dla medycyny i pielęgnacji. Produkty wytwarzane w Polsce będą służyć nie tylko krajowemu sektorowi opieki zdrowotnej. PAUL HARTMANN Manufacturing będzie miał pozytywny wpływ na eksport polskiego sektora produktów ochrony zdrowia. Zainteresowani mogą przesyłać CV na adres rekrutacja.libidza@hartmann.info.


W programie wizyty znalazło się spotkanie z przedstawicielami władz lokalnych – Starostą powiatu kłobuckiego – Henrykiem Kiepurą, Burmistrzem miasta Kłobuck – Jerzym Zakrzewskim, Bartłomiejem Sabatem – Wiceprezydentem Częstochowy oraz Anną Tymoszenko z Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Częstochowy.

Dodaj komentarz

*

code