Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Z Filharmonikami na Starym Rynku

Przed nami kolejny koncert w ramach Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego. Tym razem muzyczne przeboje zabrzmią 31 lipca o godzinie 19.00 w przestrzeni Starego Rynku.

Już w sobotę na Starym Rynku w Częstochowie usłyszymy kolejną porcję muzycznych przebojów w wykonaniu kameralnego zespołu Jura Woodwind Trio, któremu przewodniczy solista orkiestry naszej Filharmonii, oboista Wojciech Pompka. Trio dopełniają: Jan Wiśniowski – fagot i Robert Gudaja – klarnet, całość poprowadzi Dariusz Madejski.
Letni Jurajski Festiwal Muzyczny jest już na półmetku. Po kilku koncertach poza granicami miasta, częstochowscy filharmonicy z kolejnym występem wracają na gościnny Stary Rynek. Odnowiona, urokliwa starówka doskonale sprawdza się jako przestrzeń koncertowa – przekonali się o tym wykonawcy oraz publiczność podczas czerwcowej inauguracji Festiwalu.
W programie koncertu plenerowego nie mogło by zabraknąć mistrza, którego serenady i divertimenta rozbrzmiewały podczas niezwykle popularnych w XVIII w. koncertów na świeżym powietrzu – Wolfganga Amadeusa Mozarta. Parki, ogrody i oranżerie były wówczas równie popularne, co piękne sale koncertowe. Od jednej z jego najsłynniejszych kompozycji kameralnych – Eine kleine Nachtmusic – Trio rozpocznie sobotni koncert, który lekki, choć zróżnicowany charakter zachowa przez cały czas, prowadząc od klasyki do jazzujących standardów.
W razie niesprzyjającej pogody koncert odbędzie się w parafii św. Zygmunta, vis-à-vis Starego Rynku.

Fot: częstochowscy filharmonicy podczas koncertu w Bobolicach

Dodaj komentarz

*

code