Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Wystawa fotografii „Z BLISKA” Kajetana Walachniewicza

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na wernisaż wystawy fotografii „Z BLISKA” Kajetana Walachniewicza – 7 czerwca godz. 19.00 Galeria Fotopobudka ROKu (maseczki obowiązkowe). Ekspozycję będzie można oglądać w siedzibie ROKu do 30 czerwca br. oraz m.in. na rok.czestochowa.pl i facebook.com/ROKCzestochowa.

Kajetan Walachniewicz – fotograf amator, filmowiec, motocyklista i żeglarz.

Motto (Robert Bresson): „Fotografując staraj się pokazać to, czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył”.

Urodził się w 1973 roku. Pierwsze doświadczenia fotograficzne zdobywał w latach 80-tych ubiegłego stulecia, robiąc zdjęcia średnioformatowym polskim aparatem fotograficznym AMI na błonę zwojową typu 120 oraz wykonując odbitki czarno-białe w domowej ciemni. W polu jego zainteresowań znajdowały się głównie zdjęcia portretowe i pejzażowe, a następnie makrofotografia. Rewolucja cyfrowa w fotografii spowodowała zwrócenie się autora w stronę fotografii komórkowej. Obecnie jest członkiem Jurajskiego Fotoklubu, uczestnikiem wystaw poplenerowych i konkursów klubowych.

Niniejsza wystawa pokazuje zafascynowanie autora detalami lub szczegółami, na które w codziennym, zabieganym życiu nie zwracamy uwagi. Ciekawe bywają: kolor, faktura, kompozycja, relacje pomiędzy elementami kadru. Makrofotografia, zdaniem autora, wprowadza widza w intymny świat, który w momencie powstawania zdjęcia, istniał „na wyłączność” w przestrzeni pomiędzy fotografującym, a przedmiotem fotografowanym. Pozwala oglądającemu „zajrzeć przez ramię” i uczestniczyć w akcie niezwykłej bliskości fotografa i fotografowanej rzeczywistości. Wszystkie zdjęcia, prezentowane na wystawie, powstały bez ingerencji w materię i poddane jedynie podstawowej obróbce w cyfrowej ciemni. Są jedynie obiektywną rejestracją świata, z subiektywnej perspektywy…

Dodaj komentarz

*

code