Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Wszystkie „elektryki” już w zajezdni MPK

Dotarły do niej bowiem już ostatnie z zamówionych 15 autobusów elektrycznych z sanockiego ,,Autosanu”. Pojazdy były dostarczane do częstochowskiego, miejskiego przewoźnika od wiosny.

Podobnie jak te wcześniejsze, ostatnie ,,elektryki” drogę z Podkarpacia do Częstochowy przebyły na jednym ładowaniu baterii. Dołączenie autobusów elektrycznych do floty miejskiego przewoźnika to jeden z elementów realizacji programu ,,Lepsza Komunikacja w Częstochowie”.

– Pod tym hasłem nie tylko sukcesywnie remontujemy bądź budujemy drogi, rozwijamy sieć ścieżek rowerowych czy modernizujemy sieć tramwajową, kupując jednocześnie nowoczesne tramwaje – mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – ,,Lepsza komunikacja” powinna wiązać się nie tylko z większym komfortem i bezpieczeństwem, ale i dotrzymywać kroku zmianom na tym polu – a jedną z nich jest przyjazna dla środowiska miejskiego elektromobilność. Autobusy elektryczne to ważny krok w kierunku jej rozwoju w naszym mieście.

Łącznie 15 w pełni elektrycznych pojazdów – pierwszych tego rodzaju w dziejach naszego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – jest już do dyspozycji pasażerek i pasażerów. Po spełnieniu niezbędnych procedur związanych z odbiorem, Autosany z ostatniej dostawy wyjadą na trasy za kilka dni.

Nowa flota to zarazem nowa jakość w częstochowskim, miejskim transporcie zbiorowym – komplet 15 elektryków to bogato wyposażone, niskopodłogowe, klimatyzowane i zeroemisyjne pojazdy z biletomatami na pokładach.

Transakcja to kolejny etap trwającej od 2014 roku modernizacji taboru autobusowego i tramwajowego MPK w Częstochowie. W ramach różnorakich projektów inwestycyjnych przez ten czas tabor uzupełniło łącznie sto kilkadziesiąt różnego rodzaju pojazdów.

Dodaj komentarz

*

code