Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Wizyta rodziny Garnierów

HISTORIA. Członkowie rodziny Garnierów po raz trzeci odwiedzili fajczarnię w Zborowskiem. Tym razem Dagmara von Garnier wraz z mężem Tomaszem przyjechali do gminy Ciasna z kolejnymi przedstawicielami tego rodu, zasłużonego dla rozwoju naszego powiatu, a także Turawy

Od ostatniej wizyty, która miała miejsce w 2019 roku, fabryka zmieniła się nie do poznania. Pojawiły się nowy dach, okna i część tablic przeniesionych ze szkoły z eksponatami wytwarzanych w Zborowskiem w połowie XVIII wieku fajek. Gości po przyszłym skansenie oprowadzał emerytowany dyrektor miejscowej szkoły, Andrzej Rojek, który wręczył zwiedzającym broszury o historii i odbudowie fajczarni.
– Jesteśmy pełni podziwu dla Urzędu Gminy w Ciasnej za ogrom prac konserwatorskich i włożonych środków na ratowanie Fabryki Fajek w Zborowskiem – mówi Dagmara von Garnier.
– Szkoda, że nie możemy wejść do piwnicy z powodów bezpieczeństwa, ale mam nadzieję, że uda się to zrobić już latem. Myślę, że wtedy też nie będzie już pandemii i będę mogła przyjechać z kolejnymi członkami mojej rodziny i zainteresować ich tym pięknym zabytkiem związanym z dziejami naszego rodu. (as)

Dodaj komentarz

*

code