Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

W sezonie bezpieczeństwo nad wodą jest najważniejsze

Dlatego w zeszłym tygodniu akwen w Parku Lisiniec był miejscem już kolejnego szkolenia służb. Tym razem w pomocy przedmedycznej wprawiały się także dzieci i młodzież.

3 sierpnia w ratownictwie wodnym szkoliło się ponownie kilka służb – Straż Pożarna, Policja, częstochowska Straż Miejska i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Strażacy poprowadzili prelekcję dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszyscy chętni, którzy akurat wypoczywali na Lisińcu, mogli dowiedzieć się, jak udziela się pomocy przedmedycznej w przypadku zachłyśnięcia się wodą. Dzieci i młodzież ćwiczyły na fantomach… Za śmiałość i zaangażowanie uczestniczki i uczestnicy szkolenia dostali od strażaków odblaski i drobne nagrody.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy także wzięli udział w treningu, ciągle przestrzegają przed brawurowymi czy lekkomyślnymi zachowaniami w obrębie akwenów.

Nad wodą nie należy spożywać alkoholu czy substancjach odurzających – jest to częsta przyczyna utonięć. Do wody należy wchodzić schładzając ciało stopniowo – tak, by uniknąć szoku termicznego. Straż Miejska przestrzega też przed skokami do wody. Apeluje, aby wykonywać je wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych. Zgodnie z hasłem swojej letniej akcji „Płytka wyobraźnia to kalectwo” służba przypomina, że lekkomyślność, brawura, chęć zaimponowania innym nad wodą bardzo często prowadzi prosto do poważnych urazów, niejednokrotnie niepełnosprawności do końca życia.

W letnim sezonie nadal możemy spodziewać się patroli częstochowskiej Straży Miejskiej w rejonie Parku Wypoczynkowego Lisiniec. Przestrzegajmy więc regulaminu korzystania z tego popularnego terenu – nie z obawy o mandat, ale w trosce o własne zdrowie i życie.

Dodaj komentarz

*

code