Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

UKS Speedway Rędziny wicemistrzem Polski!

W ostatni weekend na torze w Toruniu zakończyły się tegoroczne zmagania młodych zawodników w drużynowych mistrzostwach Polski w mini żużlu. Historyczny sukces odniósł UKS Speedway Rędziny, który wywalczył drugie miejsce.

Ostatnie tegoroczne zawody padły łupem gospodarzy ze Stali Toruń. Żużlowcu UKS Speedway Rędziny zajęli w nich czwartą lokatę (ex aequo z BTS Polonią Bydgoszcz), ale dzięki bardzo dobrej i równej jeździe w poprzednich odsłonach, w klasyfikacji generalnej znalazł się na drugim miejscu. Mistrzem Polski zostały Rybki Rybnik, które w Toruniu uległy tylko miejscowej Stali.

Srebrne medale dla reprezentantów UKS Speedway, trenowanych przez byłego utytułowanego zawodnika Włókniarza Częstochowa Józefa Kafla, to historyczny sukces tego młodego rędzińskiego klubu.

– Po bardzo ciężkim sezonie, zarówno pod kątem organizacyjnym, jak i sportowym, kończymy sezon mini żużlowy na drugim stopniu podium i możemy mówić o ogromnym sukcesie. Wszak jesteśmy klubem z bardzo małym stażem w lidze, jednak praca naszego trenera rozwija chłopców niesamowicie. Serdeczne podziękowania dla wszystkich którzy nam zaufali i wsparli naszą działalność to również Wasz sukces Szanowni Państwo!! Brawo drużyno! – czytamy na profilu facebookowym UKS-u.

Gratulacje składa również zawodnikom i działaczom klubu wójt gminy Rędziny Paweł Militowski, który zwraca uwagę, że laury zbierane przez rędzińskich żużlowców na torach w całej Polsce to świetna promocja dla gminy. Osiągnięcia UKS-u są tym bardziej godne podkreślenia, że świetnie radzi sobie on w rywalizacji z klubami z dużych miast jak m.in. Toruń, Bydgoszcz czy Rybnik, które kilkunastokrotnie przewyższają gminę Rędziny pod względem liczby mieszkańców.

UKS Speedway Rędziny szybko się rozwija. Od nieco ponad dwóch lat trenuje i organizuje zawody na minitorze wybudowanym na terenie Kamieniołomu Lipówka w Rudnikach. Kierownictwo klubu z prezesem Sławomirem Misiewiczem na czele czyni już jednak starania w sprawie utworzenia nowego i większego obiektu.

Dodaj komentarz

*

code