Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Tak szkoły organizują najmłodszym „Lato w mieście”

Wycieczki w jurajskie zakątki, warsztaty, zmagania sportowe, odwiedziny w gospodarstwach agroturystycznych, poznawanie z bliska rozmaitych zwierzaków czy tajników wytwarzania ,,swojskich” produktów – tak spędzały jak dotąd czas urlopu od nauki dzieciaki z częstochowskich szkół. Organizowane przez placówki edukacyjne i współfinansowane przez miasto letnie zajęcia trwają.

Od początku wakacji w częstochowskich szkołach trwa współfinansowana przez Urząd Miasta akcja ,,Lato w mieście”. W tym roku przystąpiła do niej rekordowa liczba placówek – bo aż 22.

Z różnych form wypoczynku (półkolonii, wycieczek, ,,dni otwartych” etc.) będzie mogło skorzystać w sumie prawie 1200 młodych i bardzo młodych ludzi. W części placówek zajęcia właśnie trwają; inne przygotowały propozycje na sierpień. Wakacyjny wypoczynek w szkołach cieszy się ogromną popularnością.

I tak półkolonie w Szkole Podstawowej nr 21 wypełniały zawody sportowe, zajęcia świetlicowe i niedalekie wycieczki plenerowe. Dzieci odwiedziły m.in. stadninę koni ,,Biały Borek”; korzystały też z kilku okolicznych placów zabaw.

Z kolei na wakacyjne propozycje Szkoły Podstawowej nr 1 złożyły się zajęcia sportowe, warsztaty plastyczne, zabawy w parkach miejskich, wyjście do kina i sali zabaw oraz wycieczka do jurajskich Podlesic.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 52 pojechały do ,,Jurajskiej Spiżarni” we wsi Biała Wielka w gminie Lelów, gdzie czekały na nich dwa warsztaty tematyczne – „Mleko i jego przetwory” oraz „Historia chleba”.

Półkolonie w Szkole Podstawowej nr 38 upływały pod znakiem aktywności fizycznej – dzieci ,,szalały” w parku linowym „Dino Lino”, uczestniczyły w warsztatach w ,,Parku Przygód i Atrakcji” w Wilkowicach i gospodarstwie agroturystycznym „Stefanówka” w Szarlejce. Wyprawiły się też do Garnka i Pająka oraz odbyły leśny rajd połączony z poznawaniem tajników opieki nad zwierzętami hodowlanymi i zwyczajów zwierząt egzotycznych.

Uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 uczestniczyli z kolei w wyjeździe edukacyjno-rekreacyjnym do Biskupic, gdzie brali udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w gospodarstwie agroturystycznym ,,Sokole Ranczo”.

Zespół Szkół Specjalnych nr 45 zorganizował natomiast półkolonie pod znakiem zajęć praktycznych – m.in. tworzenia ,,lasu w słoiku”, szycia toreb płóciennych i naszywania na nie aplikacji, warsztatów kulinarnych, zajęć komputerowych, muzycznych i tanecznych. Poza tymi zajęciami można też było korzystać ze szkolnego placu rekreacji.

Nie zabrakło propozycji dla nieco starszej młodzieży – uczennice i uczniowie Zespołu Szkól Technicznych odbyli jednodniową wycieczkę w Beskid Żywiecki, zaliczając malownicza trasę – Soblówka, Kotarz, Rycerzowa, Przełęcz Przysłop. W inny dzień była okazja, aby poćwiczyć technikę marszu z kijkami, dołączając do grupy ,,Chodzę Bo Lubię” w Lasku Aniołowskim; kolejny wypełniła natomiast piesza wycieczka do Olsztyna i Sokolich Gór, a wypoczynek zwieńczył trening biegowy na Stadionie Lekkoatletycznym.

,,Lato w Mieście” jeszcze się nie kończy!

Dodaj komentarz

*

code