Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Szkoła marzeń w Kusiętach

Świetlica w Szkole Podstawowej w Kusiętach po gruntownym remoncie zyskała nowe funkcje. Została dostosowana do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i pomocy dydaktycznych. W sali będą odbywały się zajęcia z: rytmiki, logorytmiki, taneczne, wychowania fizycznego oraz zajęcia świetlicowe w zakresie aktywności ruchowej.

Remont sali objął gipsowanie i malowanie sufitu oraz ścian w przyjemne i wesołe kolory. Odrestaurowano stary parkiet. Pomieszczenie zostało ozdobione kolorowymi rysunkami, a na jednej ze ścian zawisły ogromne lustra.
Sala została wyposażona w nowoczesny, 75 calowy monitor/telewizor, który będzie wspomagał zajęcia poprzez aktywne używanie programów audiowizualnych.
Uczniowie będą mieli bardzo dobre warunki do spędzania czasu w nowej sali przed zajęciami lekcyjnymi i po nich, w bezpiecznym, przyjaznym otoczeniu. Powstało idealne miejsce do wypoczynku.
A wszystko to dzięki staraniom dyrektora szkoły Mariusza Żołędziewskiego, przy wsparciu nauczycieli i pracowników Szkoły oraz rodziców uczniów: Pani Jolanty Czajkowskiej – autorki ręcznie malowanych rysunków na ścianie, Pana Artura Piątkowskiego, Państwa Pauliny i Marcina Mermer oraz Pana Marcina Pocha, Radnego Gminy Olsztyn, którzy wielkim zaangażowaniem i własną pracą przyczynili się do ulepszenia tego miejsca.
Całkowity koszt przedsięwzięcia to 15 tys. zł.
Mobilna pracownia
W ostatnim czasie Szkoła Podstawowa w Kusiętach wygrała konkurs organizowany przez „OSE – NASK – nowe wyzwania”. Szkoła otrzymała wyposażenie mobilnej pracowni komputerowej, składające się
z 16 laptopów i specjalnej szafy (w I edycji konkursu) oraz 25 tabletów z dostępem do Internetu (w II edycji).
Dzięki wspólnej pracy wszystkich, którym leży na sercu dobro Szkoły Podstawowej w Kusiętach powstają takie perełki i docelowo Szkoła Naszych Marzeń. Za co serdecznie dziękuję! – mówi Mariusz Żołędziewski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kusiętach.

Dodaj komentarz

*

code