Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Stoelzle gotowe do uruchomienia nowej wanny szklarskiej

13 lipca w siedzibie Stoelzle Częstochowa odbyło się uroczyste oddanie do użytku gigantycznej wanny szklarskiej za ponad 200 milionów zł. Nowa, wydajniejsza o 40% wanna zbudowana została w ekspresowym tempie przez firmy z naszego regionu.
Symboliczną ostatnią cegłę wbili wspólnie m.in.: prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, właściciel Stoelzle Glass Group dr Cornelius Grupp, jego syn August Grupp oraz prezes zarządu częstochowskiej spółki Artur Wołoszyn.

Spotkanie z dziennikarzami odbyło się na terenie firmy. To właśnie w jednej z hal produkcyjnych przy ul. Warszawskiej wybudowana została nowa wanna szklarska, o wydajności 480 ton (poprzednia 340 t). Dzięki tej ogromnej inwestycji Stoelzle uruchomi 3 nowe i wydajniejsze linie produkcyjne. Budowa wanny trwała zaledwie 66 dni.

Podczas oficjalnego spotkania prezydent Krzysztof Matyjaszczyk dziękował inwestorowi za zainteresowanie naszym miastem, które trwa od 25 lat, przynosząc coraz to większy rozwój zakładu. Odniósł się również do słów właściciela koncernu o tym, że zatrudnieni w częstochowskim oddziale tworzą rodzinę, że są silną drużyną: – Bardzo ważne jest to podziękowanie dla osób, które tutaj pracują. Ten „strong team” udowadnia, że to była dobra inwestycja, pełni zaangażowania pracują na dobre imię Częstochowy. To świadczy o potencjale miasta. Jeśli pojawia się inwestor, to najczęściej pyta o kadrę, jak wykształconymi, zmotywowanymi i przygotowanymi ludźmi miasto dysponuje. Pracownicy Stoelzle udowadniają tę jakość.

– Za nami mnóstwo pracy, wyzwań i doświadczeń. Jednak dzisiaj mogę powiedzieć, że odnieśliśmy sukces. Było to możliwe dzięki odpowiedniemu, ponad dwuletniemu planowaniu, ale przede wszystkim dzięki zaangażowaniu kilkuset osób, które przyczyniły się do tego, że inwestycja przebiegła zgodnie z planem, ale przede wszystkim z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa –
mówił Artur Wołoszyn, prezes Zarządu Stoelzle Częstochowa. Dziękował również Miastu za wparcie na każdym z etapów przygotowania inwestycji oraz za otwarcie na biznes.

Nowa wanna szklarska i infrastruktura technologiczna z nią związana jest kolejną inwestycją firmy, po Centrum Logistycznym i nowej linii Spray, która pozwala na znaczne zwiększenie portfolio produktowego dla aktualnych klientów, a także pozyskanie nowych i sprostanie ich oczekiwaniom.

Nowa wanna (koszt 202 mln zł) jest największą w całej grupie Stoelzle. Jej budowa ma przyczynić się do zwiększenia zatrudnienia w częstochowskiej firmie, w której obecnie pracuje ponad tysiąc osób. Wykonawcami projektu były głównie polskie, regionalne firmy, m.in.: TechGlass, Kobnext, Zremb, MAKO, Alpinet, i El-Logic, Tech-Met, czy Forglass.

Stoelzle Częstochowa to największa z siedmiu spółek należących do Stoelzle Glass Group. Firma dostarcza na światowe rynki prestiżowe opakowania szklane dla największych światowych marek z branży spirytusowej, kosmetycznej, farmaceutycznej i spożywczej. Częstochowski zakład oferuje najwyższej jakości usługi dekoracji szkła. Stoelzle Częstochowa i jej obszar konstrukcyjno-projektowy zapewnia klientom indywidualne kreowanie produktów szklanych najwyższej jakości i zgodnych z aktualnymi trendami. Firma posiada certyfikaty jakościowe: ISO 9001, ISO 45001 oraz BRC/IoP normy dla opakowań żywnościowych.

Dodaj komentarz

*

code