Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Stanisławowi Lemowi z okazji urodzin

Kilka dni temu na placu Biegańskiego, z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema, pojawiła się specjalna instalacja artystyczna autorstwa częstochowskiej ilustratorki Anny Grzyb.

W związku z trwającym Rokiem Stanisława Lema, częstochowska graficzka i ilustratorka Anna Grzyb przygotowała specjalną instalację artystyczną. Akcja wpisuje się w projekt „Jeszcze Więcej Lema”, którego realizatorami są Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater i Filia nr 7 Biblioteki Publicznej. Zakłada on organizację m.in. spotkań dyskusyjnych poświęconych wybranym utworom autora, gry miejskiej oraz konkursów plastycznych dla dzieci i młodzieży. Celem przedsięwzięcia była chęć popularyzacji wiedzy na temat osoby i twórczości Stanisława Lema oraz uczczenie jubileuszu 100. rocznicy urodzin pisarza.

Stanisław Lem

Stanisław Lem jest czołowym przedstawicielem polskiej fantastyki naukowej, a także filozofem, futurologiem, eseistą. W jego dorobku nie brakuje tekstów satyrycznych. Wywarł ogromny wpływ zarówno na czytelników, jak i twórców literatury spod znaku fantastyki naukowej. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 40 języków i sprzedały się łącznie w nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy. W ubiegłym roku Sejm zdecydował o ustanowieniu roku 2021 Rokiem Stanisława Lema. Obchodom towarzyszy hasło „Widziałem przyszłość”.

Anna Grzyb

Anna Grzyb jest częstochowską ilustratorką i graficzką, zajmuje się również projektowaniem plakatów, ulotek, banerów i grafik reklamowych. Jest miłośniczką komiksów. W kwietniu 2021 roku nakładem wydawnictwa Agora dla Dzieci ukazała się „Tarmosia” – opowieść o rodzinie borsuków z Puszczy Białowieskiej – książka autorstwa Tomasza Samojlika z ilustracjami Anny Grzyb.

Dodaj komentarz

*

code