Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Spotkanie w sprawie tras rowerowych

W Starostwie Powiatowym w Myszkowie odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli Związku Gmin i Powiatów Subregionu Północnego Województwa Śląskiego, Powiatu Myszkowskiego i gmin dotyczące rozbudowy regionalnej sieci tras rowerowych.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Dyrektor Biura Związku Gmin i Powiatów Subregionu Północnego, Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, Wójt Gminy Olsztyn Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Niegowa Mariusz Rembak, Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, pracownicy Związku, Powiatu Myszkowskiego i Gmin.

Spotkanie dotyczyło stworzenia planów przebiegu tras rowerowych, montażu finansowego, udziału poszczególnych podmiotów samorządowych.
Ideą tworzenia tras rowerowych jest połączenie ich w regionalną sieć łączącą sąsiadujące ze sobą gminy i powiaty. Stąd ważnym aspektem jest przystosowanie przyszłych przebiegów tras do już istniejącej infrastruktury rowerowej, która została zaprojektowana i wykonana przez gminy i powiaty.

Nowe trasy miałyby powstać w ramach środków Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Krajowego Programu Odbudowy.

Udział samorządów gminnych i powiatowych Subregionu Północnego jest ważnym elementem projektowania szerokiej i wygodnej dla mieszkańców i turystów sieci tras rowerowych z uwagi na znajomość terenu i rozeznanie, co do najbardziej korzystnego rozkładu tras. /Powiat Myszkowski/

Dodaj komentarz

*

code