Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Sport plus biznes

INICJATYWA. W Kłobucku liczą na dobre kontakty i współpracę między środowiskiem biznesu i sportem. Jest to inicjatywa o skali regionu

Mowa o Partnerskich Klubach Biznesu. To inicjatywa, której celem jest budowanie współpracy między biznesem i sportem, scalanie ich w sposób obustronnie korzystny. W Kłobucku odbyło się spotkanie poświęcone tej tematyce, w którym wzięli udział m.in. prezes zarządu Partnerskich Klubów Biznesu Radosław Rogiewicz, burmistrz Jerzy Zakrzewski oraz przedstawiciele klubów sportowych. Przedstawiano przede wszystkim korzyści płynące z działania w ramach klubów biznesu oraz sposoby pozyskiwania sponsorów i otrzymania sprzętu sportowego.
Dla przedsiębiorców taki klub biznesu jest dobrym miejscem do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych. Szansą na zwiększenie sprzedaży produktów czy usług. Z kolei kluby sportowe mogą zyskać nowych sponsorów, zainteresowanych reklamą, promocją i innymi biznesowymi działaniami. Także w naszym lokalnym sporcie podobne współdziałanie biznesu i sportu mogłoby być receptą dla pokonania pewnej bariery, na którą tutejsze kluby natrafiają w zasadzie regularnie, gdy za sportowymi sukcesami i awansami nie idzie wystarczające wsparcie i środki, by taki sportowy sukces dawał szansę na jeszcze większy rozwój, a nie stawiał klubu w sytuacji zagrożenia niewypłacalnością.
Po kłobuckim spotkaniu o charakterze bardziej informacyjnym kolejnym krokiem ma być spotkanie już z udziałem właścicieli firm. Tam można oczekiwać ofert lub co najmniej wskazówek, jakiego rodzaju kontakty biznesowe ze sportem wchodzą w grę. Byłoby dobrze, gdyby ten „mecz” o rozwój lokalnego sportu zakończył się zwycięstwem. Na razie piłka jest w grze. A Kłobuck pomógł tę grę rozpocząć. (jar)

Dodaj komentarz

*

code