Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Śladami bohaterów

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie wraz z uczniami z partnerskiej Szkoły z internatem nr 23 „Korpus Kadetów” w Kijowie realizują wspólnie edukacyjny projekt historyczny zatytułowany „Śladami bohaterów – losy polskich i ukraińskich żołnierzy w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej”.

Projekt został sfinansowany ze środków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej. Od 15 do 24 września jest realizowany zdalnie.

Uczestnicy nie mogą spotkać się osobiście, korzystają więc z internetu. Wspólnie poszerzają swoją wiedzę historyczną, związaną z wojną polsko-bolszewicką, wspólnymi działaniami polskich i ukraińskich żołnierzy podczas potyczek w 1920 roku, a szczególnie z Bitwą Warszawską, której 100. rocznica przypada w tym roku. W ramach projektu, młodzież bierze udział w lekcjach i warsztatach on-line, poznając dziedzictwo historyczne i kulturowe obu krajów, odbywa też wirtualne wycieczki, m.in. po Warszawie, Częstochowie i Zamościu. Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotują też filmy, prezentacje multimedialne, recenzje filmowe, a także projekty fragmentów miast stworzone w grze Minecraft. Jednym z punktów projektu jest też udział w konferencji historycznej związanej z wojną polsko-bolszewicką, która z uwagi na trwającą pandemię, tym razem odbędzie się także on-line.

Dodaj komentarz

*

code