Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Rysowanie na żywo

W najbliższą niedzielę na Starym Rynku odbędzie się IV edycja Urban Sketchers meeting, czyli rysowania na żywo z wykorzystaniem miejskich lokalizacji.

21 sierpnia, o godz. 10.00 odbędzie się kolejny Urban Sketchers meeting in Częstochowa 2022 Stary Rynek, któremu będzie towarzyszył wernisaż międzynarodowej wystawy rysunkowej ,,Wokół Ratusza” (godz. 15.00).

Urban sketching to integracyjne zjawisko artystyczno-społeczne zapoczątkowane w 2007 roku przez dziennikarza Gabriela Campanario. W meetingach USk ważne jest artystyczne spotkanie ludzi, których łączy pasja rysowania na żywo, analiza otaczającej rzeczywistości. Urban Sketchers to stowarzyszenie międzynarodowe, mające na celu szerzenie artystycznych, historycznych i edukacyjnych wartości wynikających z rysowania miejskich lokalizacji, promowanie swoich działań oraz łącznie ludzi na całym świecie, którzy rysują na żywo, w miejscach gdzie żyją, do jakich podróżują. W wielu ich pracach dostrzegamy zacięcie reporterskie; w innych subiektywną próbę odtworzenia atmosfery miejsca i samego meetingu USk.
Rysownicy (niekoniecznie tylko artyści – wszyscy ci, którzy chcą zmierzyć się z przestrzenią miasta) zwołują się w jednym miejscu, aby wspólnie tworzyć, a potem publikują efekty tych spotkań w serwisach społecznościowych lub pokazują swoje dokonania na wystawach USk.
Pierwszy meeting USk w Częstochowie odbył się pod egidą grupy artystycznej ATINA, Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater” i Stowarzyszenia Yes, I can w 2018 roku.

Organizatorami spotkania są Grupa artystyczna ATINA, Muzeum Częstochowskie, Grupa Urban Sketchers Poland i Stowarzyszenie Yes, I can. /Anita Grobelak/.

Dodaj komentarz

*

code