Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Rusza OPK Gaude Mater i Muzeum Częstochowskie

Zgodnie z wprowadzonymi przepisami od 1 lutego część instytucji kultury może wznowić swoją działalność. Już dziś czynne jest OKP Gaude Mater, od jutra będzie można oglądać wystawy Muzeum Częstochowskiego.

Od poniedziałku dla osób zwiedzających – przy zachowaniu ścisłego reżimu sanitarnego otwarty jest Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater.
Obowiązują dotychczasowe zasady sanitarne: należy bezwzględnie zasłaniać nos i usta, zdezynfekować dłonie oraz zachować bezpieczną odległość od innych osób. Pozostałe szczegóły można znaleźć na stronie: gaudemater.pl/wytyczne/ Przed wejściem do Ośrodka należy skorzystać z wideofonu.

Aktualne w Ośrodku można obejrzeć dwie ekspozycję: pokonkursową wystawę Międzynarodowego Konkursu Fujifilm Moment Street Photo Awards 2020 oraz wystawę rysunku Łukasza Rzeźnika.
Więcej informacji można znaleźć na stronie Ośrodka
Muzeum Częstochowskie planuje od wtorku 2 lutego ponowne udostępnienie publiczności wystaw, prezentowanych w Ratuszu, Galerii Dobrej Sztuki, Pawilonie Wystawowym w Parku im. Stanisława Staszica, Muzeum Górnictwa Rud Żelaza, Rezerwacie Archeologicznym, Muzeum Żydów Częstochowian, Domu Poezji

Dni i godziny otwarcia obiektów:
wtorek, środa, czwartek, piątek 12.00 – 17.00
sobota, niedziela 12.00 – 17.30

Informacja o aktualnie prezentowanych wystawach znajduje się na stronie internetowej Muzeum Częstochowskiego.

Ekspozycje będą udostępnione do zwiedzania z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego (zakrywanie nosa i ust; korzystanie z płynów dezynfekujących do rąk udostępnionych przy wejściach do obiektów; zachowanie dystansu 1,5 m od innych osób; limitowanie osób przebywających jednocześnie na ekspozycjach – max 1 os/15 m2; wykorzystywanie multimediów i innych urządzeń aktywowanych dotykiem wyłącznie z zachowaniem reżimu sanitarnego; korzystanie z szatni wyłącznie z zachowaniem reżimu sanitarnego).

Jednocześnie Muzeum Częstochowskie planuje kontynuować swoją działalność on-line.
Więcej informacji: www.muzeumczestochowa.pl

Z kolei Miejska Galeria Sztuki pozostaje nadal zamknięta, a to z uwagi na rozpoczęte wcześniej remonty części sal. O terminie otwarcia galerii będziemy informować.

Dodaj komentarz

*

code