Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Roztańczone „Cietrzewisko” w Koszęcinie

IMPREZA. Koncertem Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” zakończył się w niedzielę trzydniowy XI Piknik Leśno-Łowiecki „Cietrzewisko”. Impreza ta, o charakterze edukacyjno-ekologicznym, jest inspirowana bogactwem koszęcińskiej przyrody oraz tradycji leśno-łowieckich kultywowanych w tym regionie. Odbywała się w dwóch lokalizacjach – na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Koszęcinie oraz Nadleśnictwa Koszęcin

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią była to już jedenasta edycja popularnej imprezy, która swoim niepowtarzalnym klimatem przyciąga wielu miłośników lasu i kultury łowieckiej. Bogaty program pikniku pozwala bliżej poznać pracę leśników oraz leśno-łowieckie tradycje, co zapewnia zarówno walory edukacyjne, jak i doskonałą zabawę w plenerze.
Konkursy i pokazy
– Na początek tegorocznego „Cietrzewiska” odbył się Leśny Dzień Edukacyjny, w którego ramach zaprezentowały się szkoły średnie i uczelnie wyższe kształcące na kierunkach leśnych. Gościło ich Nadleśnictwo Koszęcin. Drugi dzień rozpoczął się od współzawodnictwa sygnalistów myśliwskich w ramach X Śląskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej oraz Konkursu Sygnalistów Myśliwskich. Przesłuchania odbywały się w siedzibie Nadleśnictwa Koszęcin. Laureatów poznaliśmy podczas koncertu galowego w siedzibie Zespołu „Śląsk”. Od sobotniego poranka trwały także widowiskowe zawody drwali w ramach Mistrzostw Polski Drwali. Po dwudniowych zmaganiach najlepsi spotkali się na podium dzień później – informuje Agnieszka Kukuła, rzeczniczka zespołu „Śląsk”.
Wśród dodatkowych atrakcji goście „Cietrzewiska” mogli zobaczyć m.in. pokazy ptaków drapieżnych, odwiedzić stoiska promocyjno-edukacyjne Lasów Państwowych, a dzieci mogły wziąć udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez leśników. Można było zwiedzić m.in. wystawy egzotycznych trofeów myśliwskich, malarstwa o tematyce łowieckiej. Nie zabrakło stoisk rękodzielników, stoisk wystawienniczych producentów sprzętu do obróbki drewna oraz znakomitej kuchni śląskiej i myśliwskiej pod hasłem „Dobre z lasu”.
Występy śląskich gwiazd
Jak co roku nie mogło także zabraknąć muzycznych atrakcji. Organizatorzy zaprosili publiczność na koncerty gwiazd śląskiej sceny rozrywkowej: Damiana Holeckiego, Koli i Juli oraz Sylwii Drzewieckiej. Wystąpiła także: Orkiestra Dęta z Mykanowa wraz z zespołem mażoretek Presto oraz Zespół Reprezentacyjny Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego. Koncert gospodarza imprezy, Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, z programem „A to Polska właśnie” zakończył w niedzielny wieczór jedenastą edycję Pikniku Leśno-Łowieckiego „Cietrzewisko”.
Podczas tegorocznego „Cietrzewiska” odbyło się także Narodowe Czytanie 2021. W ramach prezydenckiej akcji propagującej znajomość literatury narodowej, przy wspólnej lekturze „Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, spotkali się przedstawiciele każdego pokolenia czytelników. Wieczorem można było dodatkowo obejrzeć film w reż. Tomasza Zygadło pt. „Moralność pani Dulskiej”.
(as)

Dodaj komentarz

*

code