Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Rośnie rynek nieruchomości

Tylko do końca października tego roku do użytku oddano o 10 procent więcej mieszkań niż rok temu. W tym okresie odnotowano też więcej pozwoleń na budowę i więcej rozpoczętych projektów

164 tysiące mieszkań więcej niż przed rokiem oddano do użytku w 2019 roku. Wzrosła również liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto oraz liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Jak podaje GUS, deweloperzy przekazali do eksploatacji ponad 102 tysiące mieszkań a inwestorzy indywidualni ponad 56 tysięcy. To odpowiednio o 14,8 procenta i 3,5 procenta więcej niż w 2018 roku.

Liczba nieruchomości rośnie, jednak same mieszkania są nieco mniejsze. Do października tego roku powierzchnia użytkowa mieszkań oddanych do użytku wyniosła 14,7 miliona m2, czyli o 8,8 procenta więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W porównaniu do okresu styczeń- październik 2018 roku przeciętna powierzchnia użytkowa 1 mieszkania zmniejszyła się o 1,6 m2 – do poziomu 89,5 m2. Coraz więcej Polaków inwestuje swoje środki właśnie w nieruchomości, czego skutkiem może być przesycenie rynku i pęknięcie bańki. Skutkować to będzie wieloma pustymi lokalami, których nie udało się sprzedać ani wynająć.

Dodaj komentarz

*

code