Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

ROK zaprasza do udziału w Ogólnopolskim konkursie filmowym „Video, ergo sum” – Widzę, więc jestem

Konkurs jest organizowany w trzech obszarach twórczości związanej z filmem: realizacji filmu, tworzenia plakatu filmowego oraz pisania recenzji filmowej. Zgłoszenia będą przyjmowane do 10 października br. Laureaci otrzymają nagrody finansowe. Finał konkursu odbędzie się 26 listopada br. w Galerii ART FOTO Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.

Celem konkursu na krótki film jest zainspirowanie do tworzenia „filmowych portretów własnych” oraz pokazanie różnorodności postrzegania rzeczywistości. Konkurs ma być zachętą do tworzenia filmowych ekspresji za pomocą prostych i powszechnie dostępnych środków – narzędzi takich jak: telefon komórkowy, aparat fotograficzny z funkcją nagrywania, tablet, kamera. Konkurs skierowany jest do młodzieży oraz osób dorosłych, amatorsko zajmujących się filmem, nie będących uczniami czy absolwentami szkół filmowych, nie zajmujących się zawodowo projektowaniem graficznym czy pisaniem recenzji filmowych.

Przedmiotem części konkursowej na recenzję jest napisanie krótkiej recenzji filmowej wybranego dzieła z listy filmów przedstawionych przez organizatora.

Celem części plastycznej jest wyłonienie najciekawszych plakatów filmowych do zestawu tytułów, przygotowanego przez organizatora.

Szczegóły i karta zgłoszenia na : https://rok.czestochowa.pl/n/video-ergo-sum-widze-wiec-jestem-270

Dodaj komentarz

*

code