Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Renowacja „Wieży Babel”

Powstały w 2014 r. monumentalny mural w centrum Częstochowy – „Wieża Babel” od początku tygodnia przechodzi renowację.

Mural stworzony według projektu Tomasza Sętowskiego na elewacji budynku przy ul. Dąbrowskiego 1, w sąsiedztwie alei Najświętszej Maryi Panny i placu Biegańskiego, wymagał już drobnego liftingu 4 lata temu. Zmienne polskie pogody zrobiły jednak swoje i tegoroczne prace mają szerszy zasięg.

,,Wieżę Babel” odsłonięto jesienią 2014. Powstał w ramach projektu ,,Aleje – tu się dzieje!”. Według projektu i pod kierownictwem Tomasza Sętowskiego przez kilka miesięcy pracował nad nim zespół młodych artystów w składzie: Mikołaj Sętowski, Marek Laskowski, Filip Krzyształowski i Tadeusz Kiedrzynek. Mural został umieszczony na elewacji budynku przy ul. Dąbrowskiego 1, w bezpośrednim sąsiedztwie alei Najświętszej Maryi Panny i placu Biegańskiego. Od tamtego czasu stał się jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w ścisłym centrum miasta, a jednocześnie obiektem, przed którym chętnie fotografują się zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni.

Renowacją zajmują się ci sami artyści, którzy realizowali projekt. Uszkodzenia, które pojawiły się na muralu, nie wynikły z niedbałości wykonania bądź niskiej jakości użytych materiałów lecz z wpływu naturalnych czynników atmosferycznych.

Dodaj komentarz

*

code