Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Raków na „Narodowym” gra o Puchar Polski

Piłkarze Rakowa Częstochowa dokładnie rok temu – 2 maja 2021 r. – po raz pierwszy w historii 100-letniego klubu zdobyli Puchar Polski. Teraz znowu grają w finale Pucharu i mają wielką ochotę na powtórkę.

Tak jak rok temu – w końcówce sezonu znowu wielkie emocje przeżywają kibice częstochowskiego Rakowa. Ubiegłoroczne sukcesy były spektakularne – Puchar Polski (po wygranej nad Arką Gdynia 2:1), wicemistrzostwo Polski i udany start w europejskich pucharach. To były historyczne osiągnięcia, będące ukoronowaniem jubileuszu 100-lecia klubu.

2022 r. nie jest gorszy. Raków bije się ponownie zarówno o Puchar, jak i o mistrzostwo Polski.
Finał Pucharu Polski z Lechem Poznań już dziś – 2 maja – o godz. 16 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podopieczni Marka Papszuna oraz częstochowscy kibice pojechali do stolicy z hasłem: „Wracamy po swoje”, choć zadanie nie jest łatwe, bo piłkarze Rakowa mierzą z bezpośrednim rywalem w walce o tytuł mistrzowski. Lech przez wielu ekspertów ciągle uznawany jest za głównego faworyta do zdobycia w tym roku „podwójnej korony”. W Częstochowie jest oczywiście powszechna nadzieja, że te plany skutecznie pokrzyżuje drużyna aktualnych ciągle zdobywców Pucharu Polski.

Trzymamy więc kciuki! Dla tych, którzy na mecz pojechać nie mogli i czekają na telewizyjną transmisję, przypominamy: finał można obejrzeć w Polsacie i Polsacie Sport.
Sympatyków piłki nożnej – nie tylko w Częstochowie i Poznaniu – czeka więc w świąteczną „majówkę” (dzisiaj Dzień Flagi RP) prawdziwe piłkarskie święto.

Dodaj komentarz

*

code