Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Puzoniści w Podzamczu

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny przekroczył już półmetek. Ogrodzieniecki zamek będzie gospodarzem kolejnego koncertu, który odbędzie się w piątek, 6 sierpnia, o godzinie 19.00.

Zgromadzona w Podzamczu publiczność będzie miała okazję wysłuchania koncertu w wykonaniu zespołu czterech puzonistów w składzie: Marlena Skoczylas, Filip Kołaczyk, Piotr Pukowiec i Michał Nejman. Koncert poprowadzi Dariusz Madejski.
Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu, wzniesiony za czasów Kazimierza Wielkiego na najwyższym wzniesieniu Jury (515, 5 m n.p.m.), to największy i najbardziej znany obiekt zamkowy na Śląsku, a także najpopularniejszy ze wszystkich zamków na Szlaku Orlich Gniazd. Jest przykładem kunsztu dawnych budowniczych, którzy przez stulecia uczynili z Ogrodzieńca imponującą magnacką rezydencję. Burzliwa historia Polski wywarła piętno również na nim – dwukrotnie zdobyty i spalony przez Szwedów w trakcie ,,potopu” w XVII w., nie odzyskał nigdy dawnej świetności. Dziś jest tzw. trwałą ruiną, regularnie poddawaną pracom konserwatorskim. Dzięki dokonanej w ostatnim czasie modernizacji zyskał nową, jednokierunkową trasę zwiedzania, na której znajdziemy m.in. odbudowane drewniane krużganki oraz dotrzemy do miejsc wcześniej niedostępnych dla odwiedzających. Wykonana niedawno iluminacja ruin pozwala podziwiać je także po zmroku.

Bilety wstępu na zamek – zgodnie z miejscowym cennikiem

Obowiązują też nadzwyczajne warunki uczestnictwa w koncertach – zasłanianie nosa i ust, dystans, dezynfekcja, ograniczona liczba słuchaczy.

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny to cykl koncertów odbywających się w urokliwych zakątkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Pomysł zrodził się z potrzeby kontaktu z publicznością po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi oraz chęci połączenia różnorodnych w charakterze propozycji muzycznych filharmonijnych zespołów kameralnych oraz Orkiestry Filharmonii Częstochowskiej i chóru Collegium Cantorum z wrażeniami turystyczno–krajoznawczymi.

na zdjęciu: filharmonicy podczas koncertu w ramach Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego

Dodaj komentarz

*

code