Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Przemysław Czarnek: Od 1 września do szkół wróci przysposobienie obronne

Od 1 września w ramach edukacji dla bezpieczeństwa wrócą najważniejsze elementy przysposobienia obronnego, wraz ze strzelaniem, wiedzą obronną i udzielaniem pierwszej pomocy – poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

– Od 1 września zdecydowanie zmienimy edukację dla bezpieczeństwa – zapowiedział szef MEiN w Telewizji Republika. – Wprowadzamy elementy znane nam z przysposobienia obronnego z ubiegłych lat – dodał Czarnek.

Jak wyjaśnił, chodzi również o „strzelanie na strzelnicach i zapoznawanie się z bronią”. – Po to, żeby rzeczywiście spowodować, by Polacy umieli się obronić w sytuacji, kiedy będzie takie realne zagrożenie – powiedział.

Minister edukacji i nauki ocenił, że dziś jest „przyzwolenie na powrót przysposobienia obronnego właśnie ze strzeleniem, z elementami wiedzy obronnej, ale także pierwszej pomocy”.

– Myślę, że gdybyśmy to zakomunikowali jeszcze kilka lat temu, to bylibyśmy poddani jakiejś mocnej krytyce ze strony opozycji. Dziś myślę, że wszyscy się zgadzają z tym, że przysposobienie obronne, najważniejsze elementy przysposobienia obronnego, które znamy z przeszłości, muszą wrócić. I wrócą od 1 września w ramach edukacji dla bezpieczeństwa – stwierdził Przemysław Czarnek.

Dodaj komentarz

*

code