Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Propozycje teatralne na najbliższy weekend

STREFA ZERO

Neil LaBute, przekład: Hanna Szczerkowska, reżyseria: André Hübner-Ochodlo, scenografia: André Hübner-Ochodlo, Stanisław Kulczyk, muzyka: Adam Żuchowski
Obsada: Teresa Dzielska, Adam Machalica

Neil La Bute podkłada bohaterom lustro przed twarz. Stawia ich pod murem i każe zajrzeć w głąb siebie. Nie jest to konfrontacja bezbolesna, bo dotyczy takich obszarów życia jak: miłość, odwaga i odpowiedzialność.
Rzecz rozgrywa się w Nowym Jorku, niecałą dobę po ataku terrorystycznym na WTC. To apokaliptyczne wydarzenie jest tłem do opowiedzenia o intymnej i skomplikowanej relacji łączącej Abby i Bena. Jak podkreśla autor: „Nie jest to sztuka o terroryzmie i polityce, a bardziej o wojnie, którą prowadzimy z tymi, których podobno kochamy”.
Abby ma czterdzieści kilka lat, pracuje w korporacji, jest szefową Bena. On jest od niej kilkanaście lat młodszy, ma żonę i dwie córki. Łączy ich trwający od kilku lat romans. Cudem ocalali z zamachu, ominęli przeznaczenie, bo tego dnia nie poszli do pracy, tylko spotykali się w mieszkaniu Abby na Manhattanie. Z jej apartamentu obserwują gruzowisko, unoszący się pył, ludzi miotających się w poszukiwaniu swoich bliskich. W chwili, kiedy świat się zatrzymał, próbują zrobić wszystko, aby dojść do ładu ze swoim życiem: robią rachunek sumienia, rozkładają swój romans na czynniki pierwsze. W pełnych emocji rozmowach padają pytania o uczucia i granice poświęcenia. Kiedy prywatna wojna przybiera na sile, a najprostsze rozwiązania po raz kolejny nie przynoszą żadnych efektów, jeden z bohaterów poddaje myśl, aby wykorzystać zamach na WTC i upozorować własną śmierć, tylko po to… aby zacząć życie od nowa.

*Spektakl dla widzów dorosłych

Zapraszamy 6 i 8 maja

czas trwania – 1 h 30 minut /bez przerwy/

kup bilet na 06.05 (piątek), godz. 19.00 https://www.teatr-mickiewicza.pl/spektakl,kupbilet,2674

kup bilet na 08.05 (niedziela), godz.19.00 https://www.teatr-mickiewicza.pl/spektakl,kupbilet,2664

PANNONICA
Jazz w Teatrze! Po spektaklu koncert jazzowy w którym wystąpi Валентина Губенко (śpiew) i Michał Rorat (piano)

W scenariuszu wykorzystane zostały fragmenty książki „Baronowa jazzu” Hannah Rothschild w przekładzie Dobromiły Jankowskiej. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarne.

Tekst, reżyseria, opracowanie muzyczne: Paweł Szumiec, scenografia: Marek Braun, kostiumy: Jolanta Łagowska-Braun, kompozycje oryginalne, kierownictwo muzyczne: Aleksander Brzeziński

multimedia: Wojtek Kapela, asystent reżysera: Maciej Półtorak

Obsada: Pannonica Agnieszka Łopacka, Mężczyzna: Waldemar Cudzik, Thelenius Monk – Maciej Półtorak

Pianista jazzowy: Michał Rorat/ Michał Ostalski

Zapraszamy 07 maja (sobota), godz. 19.00

Kup bilet https://www.teatr-mickiewicza.pl/spektakl,kupbilet,2662

W spektaklu koncentrujemy się na losie głównej bohaterki Pannoniki Rothschild i jej fascynującym, wymykającym się wszelkim ocenom, związku z genialnym muzykiem jazzowym Theloniousem Monkiem.

Jedną z najważniejszych spraw, która determinuje konstrukcję scenariusza, jest próba przyjrzenia się sytuacji, w której człowiek postanawia kompletnie odmienić swoje życie i pójść pod prąd. Przyglądamy się losom głównej bohaterki – wywodzącej się z arystokratycznego rodu żydowskiego, spadkobierczyni bajecznej fortuny – która wchodzi nagle i bardzo aktywnie w wyklęte środowisko czarnoskórych muzyków jazzowych Ameryki lat 50., tym samym demolując swoje dotychczasowe życie rodzinne.

Dodajmy, że ta historia rozgrywa się w dosyć specyficznej rzeczywistości, tuż po Holocauście i w czasach usankcjonowanego rasizmu w Stanach Zjednoczonych. Nasze przedstawienie ma jeszcze jednego bohatera – jazz. Muzyka zabrzmi w nim w różnych odsłonach i na rozmaitych płaszczyznach – mówi

Paweł Szumiec, reżyser i scenarzysta spektaklu.

LISTY NIOSĄCE MIŁOŚĆ – spektakl na podstawie listów i wierszy Haliny Poświatowskiej

8 maja na scenie dużej częstochowskiego Teatru odbędzie się premiera projektu słowno-muzycznego pt. „LISTY NIOSĄCE MIŁOŚĆ”. Scenariusz powstał na bazie listów i wierszy Haliny Poświatowskiej.

W roli głównej: Agnieszka Łopacka, na scenie towarzyszyć jej będzie Robert Rutkowski.

Ze sceny popłynie jazz ! Aktorka do projektu zaprosiła wybitnych muzyków: Janusza Yaninę Iwańskiego (gitara) i Cypriana Baszyńskiego (trąbka).

—————–

Scenariusz i reżyseria – Agnieszka Łopacka

—————–

Bilety w cenie: 20 zł.

Autorem fotografii z sesji do spektaklu jest Piotr Dłubak. Rezerwujcie bilety!

Jutro szczegóły przedsięwzięcia !

Kup bilet https://www.teatr-mickiewicza.pl/spektakl,kupbilet,2678

***
namiętność to jest to
o czym śpiewały skrzypce
zamknięte w ciemnym futerale
w dusznym
jak noc
wewnątrz łupiny światła
znaczone paznokciami gwiazd
ona żyje
w twoich słowach z ciepłego granatu
pachnie brzoskwinią
słońcem
schwytanym w zieloną sieć drzewa
dojrzała
przechylona nad spłowiałą trawą
ciąży
ku moim dłoniom otwartym
a ja – zamknięte usta
w obcym języku uczę
słowa – ciasnego jak śmierć
miłość

(Halina Poświatowska)

Dodaj komentarz

*

code