Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Prezydent Częstochowy ze statuetką „Za zasługi dla powiatu”

Krzysztof Matyjaszczyk został wyróżniony Statuetką Starosty Częstochowskiego w kategorii „Samorządność i Polityka Społeczna”.

Wśród gości uroczystości zorganizowanej 26 lutego w Filharmonii Częstochowskiej znaleźli się m.in. przedstawiciele parlamentu, władz wojewódzkich, Miasta Częstochowy, powiatu częstochowskiego, powiatów ościennych, włodarze gmin z regionu, reprezentanci służb mundurowych i kombatanci. Obecni byli także laureaci „Statuetek” z poprzednich lat.

Wręczenie wyróżnień poprzedziła prezentacja multimedialna ilustrująca osiągnięcia tegorocznych kandydatek i kandydatów. W kategorii „Samorządność i Polityka Społeczna” statuetkę odebrał prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Wręczył ją starosta częstochowski Krzysztof Smela wraz z wicestarostą Janem Miarzyńskim. Prezydent Częstochowy znalazł się w gronie ośmiu laureatek i laureatów w różnych kategoriach.

Jako że wręczenie wyróżnień odbyło się już po rozpoczęciu rosyjskiej napaści na Ukrainę, nie zabrakło symbolicznego gestu. Otóż cztery miejsca dla gości przykryto flagami ukraińskimi. Do Częstochowy miało bowiem przyjechać czterech przedstawicieli ukraińskiego powiatu zaprzyjaźnionego z powiatem częstochowskim. Wojna zatrzymała ich na miejscu, a być może nawet zmusiła do chwycenia za broń. Starosta częstochowski wyraził nadzieję, że ukraińscy partnerzy bezpiecznie przetrwają obecny dramat i do Częstochowy w przyszłości jeszcze dotrą…

Odegrano również hymn ukraiński, a na scenie – w geście solidarności – stanęli samorządowcy z regionu Częstochowy z flagami Ukrainy. Głównym punktem artystycznej części uroczystości był natomiast koncert „A to Polska właśnie” w wykonaniu chóru, baletu i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Dodaj komentarz

*

code