Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Powstanie rowerowa brama Jury

Olsztyn i Mstów pracują już nad przebiegiem trasy rowerowej łączącej obie gminy.

Na realizację tego zadania szansę dają środki unijne, o których pozyskanie samorządy wystąpią w przyszłym roku. Aby było to możliwe zlecone zostały opracowania projektowe. Wykonuje je inż. Konrad Zymek, projektant drogowy.
Trasa rowerowa ma przebiegać z gminy Mstów w kierunku jeziorka krasowego w Kusiętach, potem równolegle do torów PKP, a następnie drogą powiatową koło miejsca straceń, a następnie w kierunku centrum Olsztyna.
Gmina Olsztyn jest obecnie w trakcie ostatnich prac przygotowawczych przed rozpoczęciem budowy trasy rowerowej przez Zrębice i Krasawę, Suliszowice i Jaroszów do Żarek. Zleciliśmy także koncepcję drogi rowerowej spod Rezerwatu Przyrody Sokole Góry w kierunku Biskupic. A latem tego roku chcemy aplikować do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg o środki na budowę drogi z trasą rowerową Biskupice – Choroń.

Fot: Na zdjęciu od lewej: Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Olsztyn, inż. Konrad Zymek, projektant drogowy, Tomasz Gęsiarz, Wójt Gminy Mstów, Robert Misztal, Radny Gminy Mstów z miejscowości Srocko.

Dodaj komentarz

*

code