Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Porządkowali groby żołnierzy

Dzięki zaangażowaniu naszych członków udało się nam skosić trawę, uporządkować teren z liści oraz zapalić lampki pamięci – mówi jeden z członków stowarzyszenia.
WSPÓLNIE DLA CZĘSTOCHOWY

ŚWIĘTO. Przed zbliżającymi się obchodami dnia Wszystkich Świętych Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy odwiedziło groby żołnierzy polskich na cmentarzu Kule oraz plac Katyński, by poprzez wspólne działanie uporządkować wyjątkowe miejsca pamięci o poległych

– Pierwszy listopada to szczególny dzień, w którym wspominamy naszych bliskich, odwiedzamy cmentarze oraz oddajemy szacunek tym, których z nami już nie ma. Dlatego z tej okazji chcieliśmy szczególnie zadbać o groby żołnierzy, którzy oddali życie za naszą ojczyznę. Dzięki zaangażowaniu naszych członków udało się nam skosić trawę, uporządkować teren z liści oraz zapalić lampki pamięci – mówi jeden z członków stowarzyszenia.
Jak podkreśla stowarzyszenie, zgodnie z ustawą o grobach i cmentarzach wojennych opiekę nad grobami sprawuje państwo. Każdego roku, w oparciu o porozumienie Wojewody Śląskiego z miastem, Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa UM powinien uzyskać dotację, która jest wykorzystywana na najpilniejsze remonty grobów wojennych. Niestety w tym roku środki te zostały znacznie ograniczone. (oprac. red.)

Dodaj komentarz

*

code