Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Porcja wiedzy dla przedsiębiorców

Dwudziestego ósmego listopada w Lubitece, siedzibie Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Jana Lompy w Lublińcu, odbyła się konferencja Booster Małych i Średnich Przedsiębiorstw „Jak wyposażyć firmę w skuteczne narzędzia rozwoju?”. Lubliniecka edycja boostera była jedną z cyklu imprez organizowanych w różnych miejscowościach województwa śląskiego.
Booster MŚP to wzmocnienie, wsparcie i przyspieszenie rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości. Seminarium jest dla firm „zastrzykiem” partnerstwa i praktycznej wiedzy o nowych przepisach i możliwościach. W ramach spotkania zorganizowano: one stop shop, czyli „okienko informacyjne”, spotkania B2B z ekspertami (bezpośrednie rozmowy z doradcami m.in. KSSE, BGK, ARP), oraz prezentację oferty dla MŚP – dostępnych narzędzi i nowych, dopasowanych do MŚP wymagań, które należy spełnić, aby uzyskać m.in. zwolnienia podatkowe i działać na terenie Lublińca w Polskiej Strefie Inwestycji, KSSE.

Organizatorami konferencji byli: Urząd Miejski, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Polska Strefa Inwestycji, Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Agencja Rozwoju Przemysłu SA. Patronatem prasowym konferencję objęli: tygodnik powiatowy „Gazeta Lubliniecka”, gazeta samorządowa „Nowiny Lublinieckie” oraz portal lubliniec.info.
W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Lublinieckiej Rady Gospodarczej, Lublinieckiego Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości im. Walentego Roździeńskiego w Lublińcu, eksperci oraz doradcy reprezentujący powyższe instytucje. Przybliżyli oni przybyłym m.in. możliwości pozyskania wsparcia finansowego, inwestowania w strefie, informacje o halach modułowych dostosowywanych do potrzeb prowadzonej działalności oraz dogodnych warunkach pozyskiwania i doszkalania kadry pracowniczej.

Dodaj komentarz

*

code