Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Poprzez teatr młodzi uczą się o niebezpieczeństwach uzależnień

Trwają warsztaty w ramach kampanii „Nie Biorę! Chcę Żyć!”. Organizatorami – obok częstochowskich policjantów – są Teatr im. A. Mickiewicza i Urząd Miasta.

Kampania przeciwdziałania narkomani „Nie Biorę! Chcę Żyć!” prowadzona jest przede wszystkim z myślą o częstochowskich nastolatkach. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji – wraz z Teatrem im. Adama Mickiewicza, miejskimi urzędnikami oraz Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną – zorganizowali warsztaty łączące propagowanie wiedzy o uzależnieniach i związanych z nimi niebezpieczeństwach z możliwością rozwijania aktorskiego warsztatu. Na skierowaną do częstochowskich szkół średnich propozycję odpowiedziało w sumie kilkadziesiąt uczennic i uczniów – możliwości techniczne i względy bezpieczeństwa sanitarnego ostatecznie pozwoliły zakwalifikować do udziału 25 osób.

Zajęcia ruszyły 9 sierpnia. W inauguracji w gmachu Teatru im. Adama Mickiewicza – obok młodych uczestniczek i uczestników – wzięli udział przedstawiciele Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta oraz częstochowskiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Młodzież – pod okiem aktorek miejskiej sceny Agnieszki Łopackiej i Sylwii Oksiuty-Warmus – będzie miała okazję poznać proces przygotowywania spektakli, a ćwiczone umiejętności teatralne bezpośrednio nawiążą do problemu uzależnień. Efektem warsztatów będzie wspólne stworzenie spotu dotyczącego przeciwdziałaniu uzależnieniom od narkotyków. Materiał ma być potem emitowany w lokalnych mediach, a także wykorzystywany przez policjantów i pedagogów podczas spotkań z młodzieżą w przyszłości.

Warto zajrzeć na fanpejdż Teatru im. A. Mickiewicza pod linkiem https://www.facebook.com/Teatr-im-Adama-Mickiewicza-w-Cz%C4%99stochowie-164854660228293/ – jest tam już galeria zdjęć pokazująca pierwsze spotkania uczestniczek i uczestników warsztatów z Teatrem ,,od środka”…

Dodaj komentarz

*

code