Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

„Polska liryka chóralna” w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie

24 listopada o godz. 18:00 zapraszamy do Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie na wieczór z najpiękniejszą polską muzyką i poezją – wystąpi Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod batutą Janusza Siadlaka i przy akompaniamencie pianisty Jacka Stawiarskiego. Recytować będzie Antoni Rot. Bezpłatne wejściówki do odbioru w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie przy ul. Ogińskiego 13a.

„Zanurzmy się w słowach wielkich poetów oplecionych dźwiękami polskich kompozytorów. Przenieśmy się razem do świata gdzie słowo i dźwięk zabrać nas mogą w najgłębsze zakamarki duszy. Poezja to bowiem emocje ubrane w słowa – emocje dla każdego inne, unikatowe i niepowtarzalne. Liryczny nastrój tego jesiennego wieczoru bez wątpienia zapewni publiczności wyjątkowe przeżycia – przepiękne teksty największych mistrzów pióra – Mickiewicza czy Kochanowskiego – zabrzmią muzycznie ubrane przez najlepszych polskich kompozytorów. To połączenie idealne, w szczególny sposób trafiające do serc słuchaczy. Sentymentalnie, romantycznie, nostalgicznie, ale przede wszystkim przejmująco – tak będzie 24 listopada w Regionalnym Ośrodku Kultury gdzie Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod dyrekcją Janusza Siadlaka wystąpi z programem „Polska liryka chóralna”.

Forma, którą proponuje słuchaczom Instytut Rozwoju Sztuki, a więc połączenie muzyki i poezji, choć nie jest sama w sobie formą odkrywczą, niesie ze sobą maksymalnie duży ładunek emocjonalny wpływający na odbiorcę. Dziś, w świecie pełnym stresu, lęków, problemów i biegu emocje są dla człowieka wyzwoleniem, terapią, pozwalają chociaż na moment zrzucić ciężar dnia codziennego.
„Polska liryka chóralna” to spektakl muzyczny, którego dominantą będzie polska liryka chóralna opleciona poezją polską wybitnych pisarzy. W programie znajdą się utwory docenianych kompozytorów XX wieku oraz wiersze przedstawione przez Antoniego Rota. ” – Instytut Rozwoju Sztuki.

Organizator: Instytut Rozwoju Sztuki
Współorganizator: Filharmonia Częstochowska
Partner: Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie,
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Dodaj komentarz

*

code