Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Podczas ferii pożegnaj nudę!

Sobota, 12 lutego, jest pierwszym dniem tegorocznych ferii zimowych w Częstochowie. Potrwają – jak zwykle – dwa tygodnie. Uczennice i uczniowie, którzy spędzą je w mieście, mogą skorzystać w tym czasie z wielu atrakcyjnych propozycji.

W organizację zimowego wypoczynku dla najmłodszych zaangażują się częstochowskie placówki oświatowe, stowarzyszenia, kluby, fundacje i miejskie instytucje, czyli Muzeum Częstochowskie, OKF „Iluzja” i Biblioteka Publiczna.

Częstochowskie szkoły zorganizują przede wszystkim półkolonie – trwające najczęściej 5 dni, ale także jednodniowe wycieczki czy ,,drzwi otwarte”. Organizacje pozarządowe, fundacje czy kluby sportowe zapraszają natomiast na półkolonie, jednodniowe wycieczki, turnieje i zajęcia sportowe czy taneczne.

Zachęcamy do spędzenia tego czasu w aktywny sposób. Przez dwa tygodnie sporo będzie się działo i z pewnością każdy chętny znajdzie coś dla siebie. Wszystkie zajęcia są ogólnodostępne, jednak każdorazowo należy się skontaktować z organizatorem celem dopełnienia formalności.

Wypoczynek organizowany przez szkoły i sektor pozarządowy jest dofinansowany przez częstochowski samorząd kwotą ponad 50 tys. zł.
FERIE 2022
FERIE NGO 2022

Dodaj komentarz

*

code