Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Pijemy wodę z kranu!

Wodociągi Częstochowskie przypominają, że częstochowska „kranówka” jest bezpieczna, zdrowa i smaczna.

Woda, w którą Wodociągi Częstochowskie zaopatrują mieszkańców Częstochowy i okolic, była już wielokrotnie nagradzana i ma opinię jednej z najlepszych w kraju.

Przeprowadziliśmy badania, które potwierdzają, że nasza woda jakością przewyższa wiele wód butelkowanych oferowanych w sklepach – mówi Michał Król, prezes Wodociągów Częstochowskich. – To woda niskochlorkowa o średnim stopniu zmineralizowania. Pijąc częstochowską kranówkę dostarczamy naszemu organizmowi wiele niezbędnych życiodajnych składników. Nierzadko spotykamy się z opiniami osób mieszkających poza regionem częstochowskim, które potwierdzają, że nasza woda jest zdrowa, orzeźwiająca, spełnia walory smakowe.

W litrze częstochowskiej kranówki jest aż 300 mg składników mineralnych. Obecność w wodzie wapnia obok magnezu sprzyja lepszemu przyswajaniu obu pierwiastków przez ludzki organizm. Częstochowska woda zawiera również inne, potrzebne dla dobrego funkcjonowania organizmu makroskładniki, takie jak: sód, potas, wodorowęglany, siarczany i chlorki. Do tego jej jakość jest stabilna, niezależna od zmieniających się pór roku, czy warunków atmosferycznych.

Na podstawie informacji z Wodociągów Częstochowskich

Dodaj komentarz

*

code