Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Pierwszy mecz Włókniarza

W najbliższą niedzielę częstochowski Eltrox Włókniarz Częstochowa rozpocznie tegoroczne rozgrywki w ramach Ekstraligi żużlowej. W swoim pierwszym meczu, na własnym torze podejmie mistrzów Polski.

Sezon żużlowy 2021 częstochowski Włókniarz miał rozpocząć w Wielką Sobotę, inauguracyjnym meczem z Motorem Lublin. Na krótko przed spotkaniem okazało się jednak, że w drużynie z Lublina potwierdzono dwa pozytywne wyniki na obecność Covid-19, przez co mecz musiał zostać przełożony (odbędzie się 24 kwietnia).

Odwołanie pierwszego meczu pierwszej kolejki spowodowało, że żużlowcy z Częstochowy rozpoczną sezon z tygodniowym opóźnieniem. W najbliższą niedzielę, 11 kwietnia (godz. 19.15) na własnym torze (ale bez udziału kibiców) podejmą drużynę, która od 4 lat kończy rozgrywki z tytułem Mistrza Polski. Spotkanie zostało okrzyknięte „hitem kolejki” a apetyty na zwycięstwo w Częstochowie są tym większe, że Fogo Unia Leszno, w swoim pierwszym spotkaniu przegrała (u siebie) z drużyną z Gorzowa. Atut własnego toru, „odmłodzony” skład częstochowskiej drużyny oraz posezonowy głód żużla w Częstochowie sprawiają, że spotkanie to zapowiada się niezwykle ciekawie.

W czwartek, 8 kwietnia, stadion żużlowy przy ulicy Olsztyńskiej odwiedził prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. O przygotowaniach do sezonu rozmawiał z prezesem klubu Michałem Świącikiem i trenerem zespołu Piotrem Świderskim.

ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA – FOGO UNIA LESZNO

niedziela, 11 kwietnia, godz. 19.15 (transmisja: nSport+, początek od 18.45)

Eltrox Włókniarz Częstochowa:
9. Leon Madsen
10. Jonas Jeppesen
11. Kacper Woryna
12. Bartosz Smektała
13. Fredrik Lindgren
14. Jakub Miśkowiak
15. Bartłomiej Kowalski

Fogo Unia Leszno:
1. Emil Sajfutdinow
2. Janusz Kołodziej
3. Jaimon Lidsey
4. Jason Doyle
5. Piotr Pawlicki
6. Krzysztof Sadurski
7. Kacper Pludra

Dodaj komentarz

*

code