Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Perły lublinieckiego biznesu wybrane!

GOSPODARKA. W minionym tygodniu w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu odbyła się I Lubliniecka Gala Przedsiębiorczości, podczas której nagrodzono najlepiej działające firmy w powiecie. Uroczystość była zwieńczeniem I Forum Gospodarczego Małych i Średnich Przedsiębiorstw, które zorganizowało miasto

Magdalena Kurzak

W tym roku miasto po raz pierwszy zorganizowało Lubliniecką Galę Przedsiębiorczości.
– Uroczystość ma na celu uhonorowanie naszych pracodawców – liderów rozwoju gospodarczego regionu – oraz prężnie działających przedsiębiorstw, odznaczających się innowacyjnością, rzetelnością oraz poszanowaniem zasad etyki biznesu – mówi Edward Maniura, burmistrz Lublińca i pomysłodawca inicjatywy. – To od rozwoju tych firm tak naprawdę zależy rozwój każdej gminy – dodał.
Zwieńczeniem czwartkowej gali było rozstrzygniecie plebiscytu „Perły Lublinieckiego Biznesu 2016”, organizowanego przez redakcję naszego tygodnika.
– Jest to już druga edycja naszego plebiscytu – mówi Magdalena Kurzak, redaktor naczelna „Gazety Lublinieckiej”. – Jako dziennikarze doskonale zdajemy sobie sprawę, ile odwagi i determinacji wymaga w dzisiejszych czasach prowadzenie firmy. Dlatego zależy nam na propagowaniu dobrych gospodarczych działań, które mają bezpośredni wpływ na jakość życia mieszkańców – dodaje. W plebiscycie wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu lublinieckiego nominowali łącznie 69 firm. W ścisłym gronie znalazły się 24 firmy, wybrane przez kapitułę w składzie:
prof. Jan Klimek – prezes zarządu Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Piotr Wojaczek – prezes zarządu Specjalnej Strefy Ekonomicznej z siedzibą w Katowicach, Fryderyk Zębik – prezes zarządu EthosEnergy Poland SA, Artur Tomasik – prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA,
Edward Maniura – burmistrz miasta Lublińca, Magdalena Kurzak – redaktor naczelna „Gazety Lublinieckiej”.
Podczas gali władze miasta uhonorowały również Lublinieckiego Rzemieślnika Roku, którym została Elżbieta Brzezina.
Galę poprzedziło Forum Gospodarcze Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Do udziału w nim zaproszono kilkaset firm, działających w różnych branżach na terenie naszego powiatu. W godzinach dopołudniowych przedsiębiorcy mogli skorzystać z wykładów, podczas których specjaliści podpowiedzieli, gdzie pożyczyć bezprocentowo pieniądze na rozwój swojej firmy, ile i na co może nam dać Unia Europejska w najbliższych latach, czy na przykład co zmieni się niedługo w przepisach podatkowych. Wykłady poprowadzili m.in.: mecenas Adam Kasperkiewicz, przedstawiciele Górnośląskiego Funduszu SA oraz Śląskiego Regionalnego Funduszu Doręczeniowego, Izabela Kandzia – naczelnik Urzędu Skarbowego w Lublińcu, Jadwiga Kandora – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lublińcu oraz Mikołaj Naczyński – radny Rady Miejskiej i Przewodniczący Komisji Gospodarczej.
Uczestnicy gali mogli również liczyć na miły akcent. Dealer BMW – salon Frank Cars z Częstochowy – przygotował na tę okazję upominki. Serdecznie gratulujemy wszystkim nominowanym oraz nagrodzonym w plebiscycie! (red.)
Redakcja „Gazety Lublinieckiej” składa serdeczne podziękowania burmistrzowi Edwardowi Maniurze oraz wiceburmistrz Annie Jonczyk-Drzymale za zaproszenie do udziału w I Lublinieckiej Gali Przedsiębiorczości oraz pomoc w organizacji Plebiscytu „Perły Lublinieckiego Biznesu 2016 r.”

PERŁU LUBLINIECKIEGO BIZNESU 2016 r.
Działalność Społeczna
WIRPLAST Więcek sp.j.

Firma Rodzinna
Piekarnia-Ciastkarnia KAMPA

Pracodawca Godny Zaufania
GOBOR sp. z o.o.

Lider Technologii i Innowacji
ZELKOT Brzezina, Urzynicok sp.j.

KAPITUŁA PEREŁ LUBLINIECKIEGO BIZNESU 2016 r.
Przewodniczący:
prof. Jan Klimek – prezes zarządu Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.
Członkowie:
Piotr Wojaczek – prezes zarządu Specjalnej Strefy Ekonomicznej z siedzibą w Katowicach, Fryderyk Zębik – prezes zarządu EthosEnergy Poland SA, Artur Tomasik – prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, Edward Maniura – burmistrz miasta Lublińca, Magdalena Kurzak – redaktor naczelna „Gazety Lublinieckiej”.

 

Dodaj komentarz

*

code