Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Park wodny już działa!

Po długim czasie wyczekiwania na początku września przy ul. Dekabrystów do użytku został oddany park wodny w Częstochowie. Obiekt posiada trzy kondygnacje, a powierzchnia jego zabudowy to ponad 3 tys. m kw.

Na parterze budynku znajdują się punkty kasowe, szatnie oraz powierzchnie basenowe. Na mieszkańców czeka: dzika i leniwa rzeka, grota sztucznej fali, strefa z masażami oraz gejzerami powietrznymi, a także strefa relaksu z leżankami i ławeczkami z masażem. W pobliżu strefy rekreacyjnej znajdują się również wanny z hydromasażem, wodny plac zabaw oraz miejsca wypoczynku na leżakach. Dla fanów mocnych wrażeń przewidziano dwie zjeżdżalnie typu „Anakonda” oraz jedną szeroką zjeżdżalnię rodzinną.
Na piętrze, oprócz części administracyjnej, znajduje się strefa SPA wraz z tarasem relaksacyjnym oraz strefa gastronomiczna – z barem „suchym” i „mokrym”. SPA obejmie pomieszczenia odnowy biologicznej: saunę suchą fińską, biosaunę z solą, łaźnię kamienną i rzymską, caldarium, saunę 4 żywiołów, grotę lodową, saunę „infrared”, grotę solną, basen schładzający, basen solankowy oraz prysznice z rozmaitymi programami kąpieli, którym towarzyszą efekty świetlne oraz odgłosy natury.
W piwnicy ulokowano pomieszczenia techniczne oraz parking podziemny dla 47 samochodów i 44 rowerów. Park wodny ogrzewany jest za pomocą nowoczesnego agregatu kogeneracyjnego, czyli turbiny gazowej, która wytwarza jednocześnie ciepło i prąd.
Pływalnia letnia, która działa tu już od kilku lat, oraz park wodny tworzą kompleks sportowo-rekreacyjny połączony jednym systemem obsługi klienta, który zapewnia możliwość korzystania w sezonie letnim zarówno z basenów krytych, jak i odkrytych. Park wodny dostosowany jest również do osób niewidomych oraz niepełnosprawnych. Budowa obiektu rozpoczęła się 20 sierpnia 2018 roku i trwała przez dwa lata. MOSiR przejął oficjalnie obiekt 23 października 2020 roku, lecz jego oficjalne otwarcie wstrzymano ze względu na epidemię COVID-19.
Inwestycja ta została sfinansowana z budżetu Miasta Częstochowy za kwotę 51,5 mln zł. (oprac. red)

Dodaj komentarz

*

code