Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Ozonatory dla przedszkoli

Miejskie przedszkola i zespoły szkolno-przedszkolne w Częstochowie otrzymają od miasta ozonatory. Decyzją prezydenta miasta 50 takich urządzeń zakupił Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Urzędu Miasta w ramach przeciwdziałania rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa.

Wydział rozpoczął akcję wydawania ozonatorów 3 listopada. Sprzęt przydatny w walce z pandemią trafi do 45 miejskich przedszkoli i placówek oświatowych z oddziałami przedszkolnymi na terenie Częstochowy.

Ozonatorpowietrza to urządzenie służące do generowania ozonu i oczyszczania powietrza, głównie w pomieszczeniach zamkniętych m.in. z bakterii i wirusów. Ozon jest gazem o silnych właściwościach bakteriobójczych i antyseptycznych.

Ozonatory kosztowały blisko 37 tysięcy złotych. Pozwolą one zminimalizować ryzyko zakażeń w placówkach oświatowych dla najmłodszych, które działają – przynajmniej na razie – ciągle w trybie stacjonarnym i w których także, w dobie nasilenia pandemii, zdarzają się przypadki koronawirusa.

W czasie epidemii przedszkola są także cyklicznie doposażane przez Wydział Zarządzania Kryzysowego UM w środki ochrony osobistej oraz środki dezynfekcyjne.

Dodaj komentarz

*

code