Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Otwarcie parku wodnego w Częstochowie z atrakcjami. Ceny biletów zostały podane

Park wodny w Częstochowie zostanie otwarty 4 września 2021. Tego dnia aquapark przy ulicy Dekabrystów zostanie udostępniony częstochowianom i turystom. Ile zapłacimy za wstęp i jakie atrakcje będą na nas czekać?

4 września 2021 roku otwarty zostanie aquapark w Częstochowie. To pierwszy w mieście park wodny, wybudowany przez miasto za nieco ponad 50 mln zł. Obiekt był już gotowy w ubiegłym roku, ale termin otwarcia opóźniała pandemia i wprowadzane obostrzenia.

– Mogę potwierdzić, że otwieramy aquapark w pierwszą sobotę września, czyli 4 września. Na pewno przygotujemy na ten dzień dodatkowe atrakcje, ale na razie nie mogę jeszcze zdradzić szczegółów – mówi Aleksander Wierny, naczelnik Wydziału Promocki Kultury i Sportu UM w Częstochowie.

Jakie atrakcje będą w parku wodnym w Częstochowie?
Częstochowski park wodny od kilku miesięcy czeka na otwarcie. Obiekt ma trzy kondygnacje oraz podpiwniczenie, w którym znajdzie się parking na 46 miejsc parkingowych.

Wśród atrakcji są: dzika i leniwa rzeka, grota sztucznej fali, część ze sztuczną falą wytwarzaną za pomocą kuli, strefę z masażami pod- i nawodnymi oraz gejzerami powietrznymi, a także strefę relaksu z leżankami i ławeczkami z masażem. W pobliżu niecki rekreacyjnej są baseny z hydromasażem oraz miejsca wypoczynku na leżakach. Będzie też strefa z brodzikiem dla dzieci.

Na piętrze jest z kolei strefę SPA, a także taras relaksacyjny z placem zabaw oraz strefa gastronomiczna – z barem ,,suchym” i ,,mokrym” – na antresoli. SPA obejmie pomieszczenia odnowy biologicznej – saunę suchą fińską, biosaunę z solą, łaźnię kamienną i rzymską, caldarium (czyli odmianę łaźni parowej z nieco niższymi temperaturami), saunę 4 żywiołów, grotę lodową, saunę ,,infrared”, grotę solną, basenik schładzający, basen solankowy oraz prysznice z rozmaitymi programami kąpieli, którym towarzyszą efekty świetlne oraz odgłosy natury.

Cennik w nowym parku wodnym w Częstochowie
Znamy cennik, który będzie obowiązywał w pierwszym w Częstochowie aquaparku. MOSiR przygotował kilka różnych biletów. Są wejściówki godzinne, kilkugodzinne i całodniowe. Można również kupić karnet na 30 dni. Ceny biletów są uzależnione od dnia, w którym będziemy odwiedzać aquapark. Jak kształtują się ceny? Są podobne do tych obowiązujących w innych śląskich parkach wodnych.

Ceny biletów w dni powszednie od poniedziałku do piątku
Najtańsze ceny będą obowiązywać w dni powszednie. W godzinach od 8 do 14 zapłacimy 12 zł za godzinę, 20 zł za dwie godziny i 25 zł za trzy godziny.

Od godz. 14 do 22 obowiązywać będą bilety normalne i ulgowe. Bilet normalny po południu w dni powszednie będzie kosztował:

18 zł – za godzinę
31 zł – za dwie godziny
39 zł – za trzy godziny
49 zł – całodniowy
Ceny biletów ulgowych w dni powszednie od 14 do 22

14 zł – za godzinę
24 zł – za dwie godziny
31 zł – za trzy godziny
39 zł – całodniowy
Ceny dla grup zorganizowanych
MOSiR wprowadził również specjalne ceny biletów dla grup zorganizowanych oraz dla posiadaczy kart „Częstochowski Senior”, „Rodzina +” oraz „Karty Dużej Rodziny”.

Ceny dla posiadaczy kart będą następujące:

W dni powszednie od poniedziałku do piątku
1 godzina – 12 zł
2 godziny – 20 zł
3 godziny – 25 zł

W sobotę, niedzielę i święta
1 godzina – 16 zł
2 godziny – 26 zł
3 godziny – 33 zł
Karnet na 30 dni będzie kosztował 200 zł, a bilet dla dziecka do 3. roku dziecka to 1 zł.

Ceny saunarium
1 godzina – 33 zł
2 godziny – 48 zł
3 godziny – 59 zł
cały dzień – 69 zł
dla posiadacza biletu basenowego koszt pobytu w saunarium – 0,60 zł za minutę
Wypożyczenie prześcieradła to koszt 7 zł.

Dodatkowe opłaty w aquaparku
MOSiR ustalił również dodatkowe opłaty i kary. Za zniszczenie szafki kara wyniesie 500 zł, za uszkodzenie zamka w szafce 100 zł, a za zgubienie biletu parkingowego 50 zł. Za zgubienie kluczyka do szafki zapłacimy 20 zł, a za zgubienie chipa – opaski na rękę aż 300 zł.

Każda minuta przekroczenia deklarowanego czasu w części basenowej będzie kosztować 0,40 zł, a w saunarium 0.60 zł. Za przedłużony czas po godz. 22 trzeba będzie zapłacić 5 zł za każdą minutę.

Dodaj komentarz

*

code