Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Nowoczesne drony w służbie OSP w powiecie kłobuckim

W sierpniu 2021 roku Starosta Kłobucki Henryk Kiepura ogłosił nowy program o nazwie OPERACYJNY SYSTEM POMOCY (OSP), dzięki któremu do jednostek OSP trafią zaawansowane technologicznie drony, przeznaczone przede wszystkim do rozpoznania w przypadkach pożarów w warunkach dużego zadymienia, do poszukiwania zaginionych oraz do wszelkich zdarzeń wymagających działań ratowniczych. Drony wyposażone będą m.in. w kamery termowizyjne.
Pierwsze trzy drony już w 2021 roku trafiły do jednostek OSP w gminach Lipie, Krzepice i Wręczyca Wielka.
Operacyjny System Pomocy (OSP) to projekt opracowany według założeń przygotowanych przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku wspólnie z Zarządem Oddziału Powiatowego Związku OSP RP Powiatu Kłobuckiego.

Cele Programu OSP:
– poprawa bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kłobuckiego
– wprowadzenie najnowocześniejszych technologii do potencjału operacyjnego jednostek ochotniczych straży pożarnych powiatu kłobuckiego
– podniesienie skuteczności prowadzenia działań ratowniczych
– doposażenie jednostek OSP w nowoczesny sprzęt, dotrzymujący kroku postępowi technologicznemu w obszarze ratownictwa
– rozlokowanie dronów bojowych na obszarze każdej gminy wchodzącej w skład powiatu kłobuckiego
Program jest finansowany przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku oraz gminy z terenu powiatu kłobuckiego. Nie wyklucza się innych źródeł finansowania.

Powiat Kłobucki niezmiennie inwestuje w edukację
Pierwszego czerwca br. w Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku podpisano umowę z wybranym w przetargu nieograniczonym wykonawcą na budowę pełnowymiarowej hali sportowej dla szkoły. Hala jest największą inwestycją w infrastrukturę szkolną w historii powiatu – pomieści trzy boiska do siatkówki oraz kompleks szatni. Ma zostać oddana do użytku w grudniu 2022 roku. Koszt jej wybudowania to – zgodnie z kontraktem – 9,2 mln zł.
Oddanie hali podniesie jakość bazy szkolnej szkół średnich w powiecie kłobuckim, jednocześnie istotnie zwiększając jej atrakcyjność dla młodzieży rozpoczynającej naukę.
– Aktualnie realizowana inwestycja to efekt współpracy oraz wsparcia starań nauczycieli szkoły z Zagórza przez samorząd powiatowy i Starostwo Powiatowe w Kłobucku. To efekt przychylnego, konstruktywnego i niezmiennego od lat stanowiska samorządu powiatowego w kwestii rozwoju powiatowej bazy szkolnej – podkreśla Starosta Kłobucki Henryk Kiepura.

Dodaj komentarz

*

code