Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Nowe e-wydanie jest już dostępne!

Za nami bardzo trudny czas pandemii. Czas, który zaskoczył wszystkich. Po raz pierwszy wielu z nas przekonało się, że są rzeczy, na które nie mamy wpływu. Wydarzenia z ostatnich miesięcy były trudne zwłaszcza dla biznesu, w którym wszystko musi być przewidywalne, skalkulowane i opłacalne. Pandemia, która ogarnęła cały świat, przewróciła do góry nogami życie wielu z nas, ale najbardziej dotknęła właśnie przedsiębiorców. Oprócz troski o przyszłość firmy musieli oni utrzymać miejsca pracy dla zespołów, które tworzą małe i duże biznesy naszego regionu. Są branże – jak hotelarstwo, fitness czy gastronomia – które zostały całkowicie wyłączone z działalności na wiele miesięcy. Udało im się jednak przetrwać m.in. dzięki pracownikom, którzy są ich fundamentem.

Region częstochowski ma się czym chwalić. Od lat z sukcesami działają tu małe i średnie firmy. Większość z nich to rodzinne przedsiębiorstwa, przekazywane z pokolenia na pokolenie, w których pracują całe rodziny. Ale na naszym terenie pojawia się także coraz więcej dużych, międzynarodowych koncernów, które chcą inwestować w Częstochowie i okolicach. W samym tylko byłym województwie częstochowskim działają aż cztery podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej: w Myszkowie, Lublińcu, Krzepicach i Częstochowie. Miejsca te powstały dzięki staraniom samorządów. Wiele z nich mocno wspiera lokalny i regionalny biznes.

Oddaję w Państwa ręce trzeci numer magazynu, w którym znajdziecie najważniejsze informacje o gospodarczych wydarzeniach i ważnych inwestycjach w regionie częstochowskim, ale przede wszystkim o ludziach, którzy je tworzą. Warto wiedzieć, co się dzieje w miejscu, w którym żyjemy! Warto czytać „Biznes i Gospodarkę” regionu częstochowskiego!

Magdalena Kurzak,
redaktor naczelna

E-wydanie – Nr 3- Kliknij, aby pobrać

Dodaj komentarz

*

code