Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Na Jurę? Najlepiej rowerem z nową aplikacją

Częstochowa ma nową mobilną aplikację mapową „Częstochowa. Brama na Jurę”. Nie jest to zwykły przewodnik, tylko użyteczne narzędzie dla miłośników jazdy na rowerze.

Aplikacja jest bezpłatna, można ją ściągnąć na telefon ze sklepu z aplikacjami na telefony. Skorzystają z niej zarówno użytkownicy systemu Android, jak i iOS. Umożliwia ona skorzystanie z gotowych, zaproponowanych tras rowerowych, ale także wyznaczenie własnej, w dodatku ze zdefiniowanym poziomem trudności. Dzięki nawigacji możemy wyznaczyć trasę rowerową w trzech dostępnych trybach: turystycznym, miejskim i szosowym dla użytkowników rowerów szosowych, górskich czy trekkingowych. A więc każdemu według potrzeb i umiejętności.

Dodatkowo aplikacja pokaże nam profil wysokościowy, umożliwi zapisanie i podzielenie się trasą z innymi użytkowniczkami i użytkownikami oraz pobranie śladu gpx bezpośrednio na telefon.
Na mapie znajdziemy najlepsze propozycje wycieczek tak po okolicach Częstochowy, jak i po samym mieście, w którym przecież też można znaleźć jurajskie ostańce czy inne atrakcje. Przejazd ułatwią opisane punkty orientacyjne wraz ze zdjęciami – m.in. wzniesienia, konkretne rzeki, stawy, lasy, budowle, szlaki, kapliczki, cmentarze, kamieniołomy.
Z aplikacji dowiemy się również, ile kalorii spalimy, wybierając konkretną trasę, ile zaoszczędzimy na paliwie (co teraz ma już naprawdę niebagatelne znaczenie) czy też o ile mniej CO2 wyemitujemy do atmosfery (w porównaniu z jazdą samochodem).

Dodatkiem do aplikacji jest dedykowana strona internetowa (www.bramajury.pl), która posiada te same funkcjonalności, a ponadto pozwala na stworzenie trasy, jej zapisanie i przesłanie do aplikacji.

Aplikacja wpisuje się w program „Kierunek Przyjazna Częstochowa” i jest kolejnym elementem promującym w naszym mieście rowerową rekreację. Część tras jest przystosowana dla całych rodzin nawet z małymi dziećmi.

W załączeniu zapis spotkania prasowego z udziałem prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka oraz wiceprzewodniczącego Rady Miasta Częstochowy, a zarazem społecznego konsultanta ds. komunikacji rowerowej Łukasza Kota.

Dodaj komentarz

*

code