Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Miodobranie z ekologicznej pasieki miejskiej

Odsklepianie i wirowanie miodu, obsługa miodarki – z tym musieli mierzyć się uczestnicy warsztatów zorganizowanych w eko-pasiece przy ul. Anyżkowej.

Dzieciom z Miejskiego Przedszkola nr 12, które brały udział w miejskim miodobraniu, towarzyszył prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk i przedstawiciele Fundacji „Odzyskaj Środowisko”.

Pasieka wzbogaciła się o 3 ule z elementów pochodzących z recyklingu. Pięć charakterystycznych czerwonych uli z bębnów od starych pralek ustawiono w maju 2021 r. w ramach ogólnopolskiego projektu Elektryczne Śmieci. Dzięki nowym ulom populacja pszczół krainek w miejskiej pasiece zwiększyła się o 300 tysięcy kolejnych pożytecznych owadów.

Samo pokazowe miodobranie to kontynuacja działań prowadzonych wspólnie przez Miasto i Centrum Usług Komunalnych z Fundacją „Odzyskaj Środowisko” oraz przedsiębiorstwo MB Recycling, które zajmuje się odzyskiwaniem elektrośmieci.

Nie zabrakło degustacji miodu. Przedszkolaki poznały budowę ula z recyklingu.

Prezydent zachęcał dzieci do próbowania pszczelich produktów, a organizatorom dziękował za akcję, która przypomina, że ,,rzeczom można dać drugie życie”, czego dowodem ule ustawione na terenie Oczyszczalni Ścieków „Dźbów”.

– Wszystkim powinna się spodobać taka edukacja na słodko. Cieszę się bardzo, że nasze miasto znów zyskuje tysiące nowych „obywatelek”, dzięki poszerzeniu pasieki o kolejne ule wielkopolskie z odzysku. Wkrótce miodem z eko-pasieki podzielimy się z mieszkankami i mieszkańcami, by samodzielnie ocenili pracę pszczół – komentował Krzysztof Matyjaszczyk.

Akcję koordynował Łukasz Kot z Centrum Usług Komunalnych; Fundację „Odzyskaj Środowisko” reprezentowała Kinga Rodkiewicz, a spółkę MB Recycling Robert Magolon.

Dodaj komentarz

*

code