Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Międzynarodowy sukces Barki Cieślika

WYRÓŻNIENIE. Społeczność architektów organizujących konkurs World Design Awards 2020 doceniła częstochowskie biuro projektowe Anta Architekci, przyznając wyróżnienie honorowe Barce Cieślika – jest to dom Daniela Cieślika, twórcy projektu, w którym zastosował on m.in. trzcinę na dachu

– Na początku był pomysł stworzenia parterowego domu, który będzie przypominał… łódź. Parterowy z dwóch powodów: po pierwsze, bo jest wygodny do mieszkania, a po drugie – chciałem, żeby był rozłożysty. Dzięki temu będę mógł uzyskać efekt żagli. Udało mi się to zrobić. Kolejnym elementem, który mi się nasunął projektując tę łódź i analizując otoczenie, była naturalnie trzcina – opisuje genezę swojego projektu Daniel Cieślik.
– Tutejsze stawy [we wsi Kopiec pod Częstochową – dop. red.] porośnięte są trzciną, z której wykonuje się między innymi pokrycia dachowe. Stąd wybór padł na ten naturalny materiał – charakterystyczny, wyróżniający się element powodujący, że ten dom ma być po prostu tu i nigdzie indziej.
Nie jest to jedynie wyróżnienie dla Barki Cieślika. W tym roku projekt został uhonorowany nagrodą Housemarket Silesia Award 2020 w kategorii Dom jednorodzinny. Ponadto w ostatnim czasie biuro częstochowskie transmitowało program z budynku jednorodzinnego w Konopiskach, który również projektowało, a który zdobył tytuł Fasady Roku BAUMIT; co więcej, budynek ten jest nominowany – jako jeden z sześciu w Europie i jedyny budynek z Polski – do międzynarodowej nagrody LIFE CHALLENGE 2021 w Walencji. (red.)

Dodaj komentarz

*

code