Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Międzynarodowy salon poezji w teatrze – dla twórców z Ukrainy

Nawet jeśli z poezją wchodzimy w kontakt tylko incydentalnie, 27 marca o godz. 16 naprawdę warto przyjść do Teatru Mickiewicza. Obok częstochowskich aktorek i aktorów wystąpią ukraińscy goście. Będzie i słowo i muzyka.

Międzynarodowy Salon Poezji „Artyści Ukrainie” odbędzie się dokładnie w obchodzonym na całym świecie Dniu Teatru – w niedzielę, 27 marca. Jego organizacją zajęła się niestrudzona Sylwia Oksiuta-Warmus, znana równie dobrze z teatralnej sceny czy ekranu, co z już trudnych do zliczenia społecznych inicjatyw, w które się angażuje.

Na scenie kameralnej zobaczymy i usłyszymy specjalnych gości z Ukrainy – śpiewającą i grającą na ukulele Polinę, dwójkę kijowskich pianistów – Marię Terletską i Maxima Mayborodę oraz zespół Kana Band, w niepełnym, trzyosobowym składzie. Wiersze ukraińskich poetek i poetów zaprezentuje zespół Teatru im. A. Mickiewicza – Iwona Chołuj, Agata Hutyra, Adam Hutyra, Bartosz Kopeć, Michał Kula, Agnieszka Łopacka, Adam Machalica, Małgorzata Marciniak, Czesława Monczka, Sylwia Oksiuta-Warmus, Maciej Półtorak, Antoni Rot, Robert Rutkowski i Hanna Zbyryt.

Na scenie zaprezentuje się też Częstochowska Szkoła Suzuki pod kierunkiem Marii Magdaleny Rogowskiej. Razem z trzydziestką uczniów zagra 9-letni Oleksii Petrashchuck, który przyjechał do Częstochowy na skutek wojennych zdarzeń. Młodym wykonawcom akompaniować będzie Agnieszka Fiuk.

Salonowi towarzyszyć będzie wystawa prac częstochowskiej artystki Izabeli Sowier-Kasprzyk, autorki kolażu ,,Gołąb Pokoju”, stworzonego specjalnie na okoliczność Salonu.

Wynagrodzenia częstochowskich aktorek i aktorów zostaną przeznaczone na wsparcie ukraińskich artystek i artystów biorących udział w wydarzeniu.

Bilety kosztują 15 zł. Informacje o rezerwacji i sprzedaży są na stronie Teatru.

Ten szczególny Międzynarodowy Salon Poezji nie jest jedyną propozycją przygotowaną przez naszą miejską scenę z okazji Dnia Teatru. Gmach przy ul. Kilińskiego ponownie zaprosi bowiem do swoich zakamarków wszystkich zainteresowanych przyjrzeniem się ,,zapleczu” teatralnej pracy, a więc kulisom, magazynom, garderobie… Na bezpłatne zwiedzanie Teatr zaprasza osoby indywidualne 25 marca (piątek) w godz. od 15-17, a szkoły – 28 marca (poniedziałek) w godz. 10-13.

A oto szczegółowy harmonogram zwiedzania:
zbiórki w holu kasowym Teatru
piątek, 25.03 – godz. 15.00 do 15.45 i od 16.00 do 16.45
poniedziałek, 28.03 – godz. 10.00 do 10.45 , od 11.00 do 11.45 i od 12.00 do 12.45

Osoby zainteresowane proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny z Działem Promocji pod nr tel. (34) 372 33 27 (47, 57). Liczba miejsc ograniczona!

grafika u góry: ,,Gołąb Pokoju” Izabelli Sowier-Kasprzyk

Dodaj komentarz

*

code