Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

„Miasto Cieni” Jarosława Dumańskiego w ROK-u

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie wraz z Autorem zapraszają na wernisaż i zwiedzanie wystawy fotografii „Miasto Cieni” Jarosława Dumańskiego.

Na wernisaż w Galerii FOTOPOBUDKA ROK-u zapraszamy w poniedziałek 04.10.2021 o godz. 19.00. Ekspozycję będzie można oglądać do 02.11.2021.

Jarosław Dumański – artysta fotografik, członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, Grupy Twórczej Photo Team Industrial, Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa (członek Zarządu) i Fundacji Festiwal Sztuki Fotoreportażu (członek Zarządu).
Absolwent Policealnej Szkoły Fotograficznej FOTOEDUKACJA w Katowicach (specjalizacja: fotografia reklamowa). Organizator plenerów fotograficznych, kurator wystaw, prowadzący warsztaty i szkolenia z różnych dziedzin fotografii i cyfrowej obróbki obrazu. Autor prac prezentowanych na wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Słowo od Autora – Miasto – moje naturalne środowisko, w którym żyję, po którym się poruszam, ale najczęściej w ogóle nie zwracam na nie uwagi. Tu mieszkam, pracuję i tworzę.
Rytm ulic i kamienic, układ okien i murów, geometryczne bryły Miasta wyznaczają swoisty labirynt lub abstrakcyjne, hipnotyczne kształty, niepodobne do niczego.
Przemierzając miasto, rzucam Cień. Raz wyraźniejszy i ostry, innym razem ledwie widoczny.
Cień towarzyszy mi, chociaż najczęściej nie zwracam nań uwagi. Czy jest moim odbiciem? Alter ego? A może żyje własnym życiem i porusza się niezależnie ode mnie?

Autor zdjęć: Jarosław Dumański AFRP
Kurator wystawy: Krzysztof Szlapa ZPAF–

Dodaj komentarz

*

code