Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Marcin Berdyszak. „Consensus omnium”

18 marca w Miejskiej Galerii Sztuki odbędzie się wernisaż wystawy „Consensus omnium” oraz spotkanie z jej autorem Marcinem Berdyszakiem. Ekspozycja multimediów, instalacji, malarstwa i rysunku potrwa do 16 maja.

Na wystawie zaprezentowane będą duże realizacje multimedialne zrealizowane przez artystę w ostatnich latach i dotąd niepokazywane. Zatem część ekspozycji stanowić będą pokazy premierowe, których montaż jest możliwy ze względu na warunki przestrzenne, jakie ma Miejska Galeria Sztuki.

Artysta zaprezentuje, m.in. cykl ostatnich rysunków, obrazy z cyklu Kiedy rama staje się treścią oraz instalację Jednostka edukacyjna, która jest kontynuacją dialogu, jaki Marcin Berdyszak prowadzi w swoich pracach z innymi artystami. Realizacja ta dialoguje z Umarłą klasą Tadeusza Kantora i jest kolejną z instalacji nawiązujących do twórczości tego wybitnego artysty, po pracy Zła widoczność, której pokaz premierowy odbył się w Poznaniu, w 2018 roku, w Galerii Muzalewska.

Kolejne, prezentowane prace nawiązują do pamięci i jej kruchości wobec natury, podejmują refleksję z tytułu hiper konsumpcji i zagrożeń wynikających z postępującej technologii, a w konsekwencji – zmian otoczenia i naszego zachowania, a wszystko to za naszym przyzwoleniem.

MARCIN BERDYSZAK
Urodzony w Poznaniu w 1964 roku. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Włodzimierza Dudkowiaka oraz z rzeźby w pracowni prof. Macieja Szańkowskiego w PWSSP w Poznaniu w 1988 roku. Od 1989 roku związany z Akademią Sztuk Pięknych w Poznaniu, a obecnie Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. Pracuje na stanowisku profesora zwyczajnego i prowadzi pracownię działań przestrzennych na Wydziale Rzeźby.

W latach 2008-2016 był Rektorem Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Członek Stowarzyszenia Artystyczno-Edukacyjnego ,,Magazyn”, którego jest współzałożycielem wraz z Tadeuszem Wieczorkiem, Piotrem Pawlakiem i Wojciechem Nowakiem. Zajmuje się instalacją, obiektem, rysunkiem i malarstwem. Swoje prace prezentował na różnych wystawach zbiorowych i indywidualnych, m.in. w Polsce, Niemczech, Słowacji, Czechach, Bośni i Hercegowinie, Rosji, Ukrainie, Finlandii, Austrii, Szwecji, Japonii, Meksyku, Węgrzech, Wielkiej Brytanii, Litwie, Szwajcarii, Izraelu i USA. Brał udział w licznych spotkaniach i konferencjach dotyczących edukacji artystycznej. Zrealizował kilkadziesiąt warsztatów autorskich w kraju i zagranicą. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach państwowych i prywatnych w kraju i zagranicą.

wystawa indywidualna
19/03 – 16/05/2021
sale Śląska, Poplenerowa, Antresola, Gobelinowa
wernisaż 18/03/2021, godz.18.00

Dodaj komentarz

*

code