Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

„Łowcy pedofilów” zatrzymali inżyniera z Lublińca

PROKURATURA. Grupa tzw. łowców pedofilów doprowadziła do zatrzymania przez policję 55-letniego mieszkańca Lublińca podejrzanego o składanie niemoralnych propozycji osobie podającej się za dziewczynkę poniżej 15. roku życia

Do zatrzymania 55-letniego inżyniera z Lublińca doprowadzić mieli członkowie grupy „łowców pedofilów”, współpracujący z jedną z telewizji. Mężczyzna miał w pierwszych dniach kwietnia składać za pośrednictwem internetu propozycje poddania się tzw. innej czynności seksualnej osobie, która poinformowała go, że jest dziewczynką poniżej 15. roku życia. W rzeczywistości była to kobieta z grupy zajmujących się ujawnianiem przestępstw seksualnych wobec osób nieletnich. W internecie znaleźć można nagrania z rozmów 55-latka z członkiniami grupy.
Po kilku tygodniach „łowcy” przyjechali do Lublińca i chcieli dokonać tzw. obywatelskiego zatrzymania. Odradziła im to jednak policja. Ostatecznie tego samego dnia lublinieccy kryminalni zatrzymali mężczyznę.
Jak poinformował nas prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, 55-latek ma zostać pociągnięty do odpowiedzialności z artykułu 200 a par. 2 Kodeksu karnego (chodzi tu o tzw. elektroniczną korupcję seksualną małoletniego), który brzmi: „Kto za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej małoletniemu poniżej lat 15 składa propozycję obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej lub udziału w produkowaniu lub utrwalaniu treści pornograficznych, i zmierza do jej realizacji, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.
Jak ustalono, mężczyzna częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jak wynika z zarejestrowanych rozmów z 55-latkiem, mężczyzna mógł w przeszłości skłonić inne dziewczynki np. do przesyłania mu zdjęć w negliżu. Aktualnie trwa analiza korespondencji i treści, jakie 55-latek posiadał w swoim komputerze. Wobec zatrzymanego mężczyzny zastosowano dozór policyjny. (as)

Dodaj komentarz

*

code