Skontaktuj się z nami : 509-876-258
Do góry

Kora patronką Promenady Śródmiejskiej

Zgodnie z decyzją częstochowskich radnych, Promenada Śródmiejska będzie nosić imię Olgi Aleksandry Sipowicz, znanej powszechnie jako Kora.

Rada Miasta przyjęła taką uchwałę podczas czwartkowej sesji 24 czerwca Promenadę Śródmiejską oddano do użytku w ubiegłym roku, powstała na dawnych terenach składowych ,”Węglobloku”, pomiędzy al. Wolności i ul. Śląską.

Kora, właściwie Olga Aleksandra Sipowicz (primo voto Jackowska) urodziła się 8 czerwca 1951 w Krakowie, a zmarła 28 lipca 2018 w Bliżowie. Polska piosenkarka rockowa i autorka tekstów, w latach 1976–2008 wokalistka zespołu Maanam. Uważana za jedną z najbardziej charyzmatycznych i wybitnych postaci w historii polskiego rocka, za jego ikonę.

Maanam wydał 11 studyjnych albumów i wylansował kilkadziesiąt przebojów, m.in. „Boskie Buenos”, „Żądza pieniądza”, „O! nie rób tyle hałasu”, „Krakowski spleen”, „Kocham cię, kochanie moje”, „To tylko tango” , „Lucciola”, „Anioł”, „Wyjątkowo zimny maj”, „Róża”, „Zapatrzenie”, „Po prostu bądź”, „Po to jesteś na świecie”. Kora była autorką większości tekstów do piosenek Maanamu. Po rozpadzie zespołu kontynuowała karierę solową.

Foto: 21. Dni Częstochowy, rok 2012. fot. Jarek Respondek

Dodaj komentarz

*

code